Kavárna

06.04.2022Je pozdní odpoledne. Slunce mne hladí posledními hřejivými paprsky než půjde spát. Sedím ve své oblíbené kavárně a užívám si klid a vůni kávy. Čekám na svou přítelkyni z dětství. Má zpoždění. Pozoruji, co se děje na ulici i v kavárně.

Zaujme mne maminka s malou dcerkou. Holčička je celá zamazaná od čokoládového dortu. Pusa i ruce jsou krásně čokoládové. A tady mají opravdu úžasné dorty. Nedívím se, že jedla i rukama.

Maminka se nejprve snaží dcerku očistit vlhčeným ubrousky. Čistí pečlivě prst po prstu. Nakonec pošle dítě umýt. Když se dcera vrátí, maminka se ptá, zda se umyla pořádmě a ať jí ukáže jak.

Holčička je opravdu divadelní talent. Ukazuje, jak mačkala dávkovač mýdla a všechny možné zpúsoby mytí rukou na jaké si vzpomenete. Najednou mám pocit, že to snad pozorovala u lékařů, kteří si důkladně myjí ruce před operací.

Vloudí se mi myšlenka, zda není maminka posedlá čistotou. Asi by potřebovala Bachovy květové esence. A najednou se vrátím v čase.

Vzpomínám si na mnoho klientů, kteří prošli mou praxí. Měli strach z nemocí, bacilů, špíny... Pokud jim někdo podal ruku, hned se šli umýt. Vše neustále dezinfikovali a čistili. Umyté jídlo znovu myli. Někteří měli i strach z návštěvy, když se jim narodili děti. Návštěvu by nejraději vyčistili Savem.

Na všechny tyto problémy zabraly Bachovy květové esence. A vždy užívací lahvička obsahovala květovou esenci Crab Apple.

Z mého snění mne vytrhne příchod přítelkyně. Moc se omlouvá za pozdní příchod. V práci měli poradu a šéfové se nechtělo domů. "Ještě, že užívám Bachovy esence co jsi mi darovala. Jinak bych dnes poradu psychicky nezvládla."

Bachovy esence jsou naprosto úžasné. Pomáhají vždy. V mé kabelce nikdy nechybí Rescue. Ale o tom , co umí Rescue, zase někdy příště. Teď už mne čeká čokoládový dort.