Půlnoc

07.06.2022


Často se mi stává, že mám hlavu plnou myšlenek a nemůžu spát. Bloudím po domě, piji čaj, čtu knihu nebo se dívám jen tak do tmy.

Nevím, kdy přesně přišla myšlenka oprášit korálky a vymýšlet šperky. Místo "půlnočního bloumání" jsem zapálila svíčku, vylovila na dně skříně krabice a boxy plné minerálů, korálků, šnůrek... Svět okolo přestal existovat.

V noci je zvláštní ticho. V domě i venku se ozývají zvuky, které se liší od těch denních. Do okna svítí měsíc a hvězdy okolo něj tančí. Někdy je slyšet vítr,  jen tak si zpívá snad hvězdám k tanci. V tu jedinečnou chvíli vím, že nikdo a nic nemá sílu mne vyrušit.

A tak vznikla "Půlnoční dílna". Tvořím šperky na zakázku nebo jen tak, když cítím potřebu tvoření a plynutí. Každý šperk vytvořím pouze jednou, neboť ctím jedinečnost.

Vše v životě je jedinečné a nic se neopakuje. Proto mé šperky jsou vždy po jednou kuse, aby potěšily jedinečnou osobnost.

Až se dnes rozloučí den a přijde tma, zapálím svíčku, rozezním tibetskou mísu a pracovnu provoním růží a jasmínem. Už teď mám v hlavě plno nápadů. Má fantaie se začíná toulat ke korálkům. 

Vždyť jedinečnost je tak rozmanitá a každou chvíli jiná. Je zázračná.