Bachovy esence - časté dotazy

30.05.2023


"V nemoci se mění nálada od té, kterou vnímáme běžně v životě a pozorovatelé si této změny mohou často všimnout dříve a někdy dlouho před tím, než se nemoc projeví a léčením nálady mohou projevu choroby předejít."
Dr. Bach - kniha "Dvanáct léčitelů"

Jak užívat Bachovy esence?

Esence z užívací lahvičky nakapejte na jazyk, do úst, na lžičku s vodou nebo je přidejte do jakéhokoliv nápoje. V krizových stavech užívejte 4 kapky častěji. Předávkovat se nemůžete, ani u vás nevznikne závislost. Při kapání na jazyk nebo do úst, dávejte pozor, aby jste se nedotkli kapátkem dutiny ústní. Mohli by jste kontaminovat vodu v užívací lahvičce, a ta by se mohla zkazit.


Jak často užívat kapky?

Minimální dávka je 4krát denně 4 kapky. Pokud potřebujete můžete užívat i vícekrát denně po 4 kapkách. Mám mnoho klientů, kteří svou první užívací lahvičku měli využívanou za den nebo dva. Tak moc je potřebovali. Druhou většinou vykapali už v delším čase.


Kdy začnou fungovat Bachovy esence?

V akutních případech účinkují velmi rychle, pokud nejsou emoce a stav zakořeněny v našem systému, například Rescue Remedy. Jestliže cítíte problém delší dobu, můžete si všimnout zlepšení v průměru po 3týdnech pravidelného užívání. Každý jsme jiný a obecné vysvětlení, kdy se to stane, neexistuje. U dlouhodobých potíží trvá užívání déle. Představte si loupání cibule. Chvíli trvá než odstraníte všechny slupky.


Kdy uvidím účinek kapek?

Často se stává, že změnu vidí okolí a vy ji uvidíte jako poslední. Co nás netrápí nebo neobtěžuje, to už neřešíme :)


Jak dlouho užívat Bachovy esence?

Doba užívání Bachových esencí je u každého člověka zcela individuální. Liší se dle jednotlivých problémů a jejich délky v životě jedince. Bachovy kapky můžete užívat krátkodobě ke zharmonizování jednoho problému nebo dlouhodobě ke zkvalitnění celého svého života. Užívání není omezeno. Kapky lze užívat i celý život, je to jedině ku prospěchu. Nevzniká závislost.


Jsou nějaké vedlejší účinky?

Ne, nemají vedlejší účinky. Bachovy kapky jsou 100% bezpečné. U velmi citlivých jedinců se v ojedinělých případech stává, že nastane počáteční zhoršení. Ve své praxi jsem to zažila pouze 3x.


Mohu kapky užívat i s jinými léky?

Bachovy kapky lze užívat s jakýmikoliv léky (i antidepresivy), doplňky stravy, homeopatiky, bylinkami… Zároveň se bachovky velmi dobře doplňují s jakoukoli jinou formou léčení nebo terapie.


Jak uchovávat bachovky?

Užívací lahvička, která je konzervovaná alkoholem není nutné skladování v lednici. Pouze ji nevystavujte nadměrnému teplu či slunečnímu záření, aby se nezkazila voda v ní obsažená.


Mohou užívat Bachovy kapky těhotné ženy?

Ano. Pro těhotné ženy jsou Bachovy kapky velmi vhodné, neboť během těhotenství se mění "nálada" ženy. Často převládají obavy z porodu, jak bude vypadat mé tělo, zvládnu roli matky a mnohé další. Bachovy esence s užívací lahvičkou na míru pomáhají harmonizovat mysl a emoce, tedy tím i tělo.


Jsou Bachovy esence vhodné pro děti?

Ano, určitě. Bachovy květové esence jsou vhodné obzvláště, když přichází do rodiny nový sourozenec, dítě nastupuje do mateřské školky, školy, bojí se zkoušení… I děti mají své strachy, paniky...


Jak se vyrábí Bachovy květové esence?

Dr. Bach připravoval své esence za použití dvou jednoduchých metod a to, metody sluneční a metody vaření. Sluneční metoda – květy nasbíraných rostlin se dají do skleněné misky s vodou na přímé slunce po dobu tří hodin. Vařící metoda – tvrdší a dřevitější rostliny se dají do nádoby s vodou a vaří se půl hodiny. Připravené esence se smíchají v poměru 1 : 1 s brandy tak, aby vytvořily matečnou tinkturu.


Na co jsou dobré Bachovy kapky? Pokud Bachovy esence neléčí fyzické problémy přímo, jak mi může jejich užívání pomoci?

Naše emoce ovlivňují naše tělo a tím i náš imunitní systém, naši schopnost zůstat zdraví. Vyrovnaní lidé jsou více odolní k zátěži a tím i k onemocnění. Dochází k harmonizaci negativních emocí pomocí esencí a tím je vaše tělo lépe vybaveno pro zvládání nemocí...


Lze se Bachovými kapkami předávkovat?

Bachovy kapky jsou 100% bezpečné. Předávkování je tedy nemožné. Nevzniká návyk ani nemají vedlejší účinky. Jsou přírodním produktem, který se užívá ve velmi zředěné formě.


Existuje univerzální směs?

Jedinou "univerzální směsí" je Krizová esence – Rescue Remedy, kterou připravil sám Dr. Bach z 5 esencí. Každý jsme jedinečný a každý potřebuje svou jedinečnou směs. To, co funguje u jednoho nemusí fungovat u druhého, i když mají stejné pocity. U každého je jiný spouštěč…


Mohou užívat Bachovy kapky i zvířata?

Ano. Zvířata velice dobře reagují na Bachovy květové esence. V mé praxi jsem viděla mnoho šťastných majitelů zvířat – koně, psi, kočky.


Slyšela jsem, že jsou Bachovy esence vhodné i pro rostliny. Je to pravda?

I pro rostliny jsou Bachovy esence. Můžete je použít ve formě postřiku nebo zálivky. Často dávám do vody Rescue Remedy pokud dostanu kytici, déle mi vydrží. Pokud přesazuji nebo sázím, vždy rostlinám přidám esence dle dané situace.


Mohu použít Rescue Remedy i na tělo?

Ano. Velmi dobrou zkušenost mám při jakémkoliv říznutí, bodnutí či štípnutí hmyzem, odřeniny, puchýře i spálenina od trouby.


Mohou se Bachovy kapky užívat současně s tkáňovými solemi?

Ano, mohou. Dokonce se velmi doporučuje užívání  bachovek a tkáňových solí. Skvěle  se doplňují. Jen dodržte základní pravidlo, neužívat kapky a tablety najednou.


Podrobný popis o Bachově květové terapii nebo Bachových esencích najdete na webu.Příběhy z praxe

Příběhy z praxe najdete na blogu v sekci Z poradny


Kraniosakrální terapie mne vždy dovede do stavu hluboké meditace. V onu jedinečnou chvíli jsem naplno sama se sebou, svým tělem, pocity… Vše najednou přestává existovat. Jsem v jednotě s tělem a svou duší. Pokaždé cítím změnu, která postupem času nabírá na síle.

Jste zvědaví, jak vám může pomoci tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum - sůl života? V dalších řádcích se dozvíte více. Perlička hned na začátku. Při silné chřipce s velkými bolestmi na různých místech těla, kdy jsem brečela bolestí a nemohla spát, mi přinesl krémgel Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum úlevu. Po natření bolestivého místa úleva...