ANDĚLÉ

Andělů není nikdy dost

"Andělem je ten, koho ti Bůh pošle do života, nečekaně a nezaslouženě, 

aby ti zažehl pár hvězd, když všechno potemní." 

 Phil Bosmans


Anděl - posel


Anděl je z řeckého slova angelos tedy posel. Tato bytost je nadpřirozená a duchovní. Měla by být podřízena Bohu či bohům. Anděl měl být poslem, který zprostředkovával kontakt mezi lidmi a Bohem...

Představa "strážných andělů", kteří ochraňují člověka na jeho pozemských cestách se traduje velmi dlouho. Jak je to s anděly ovšem doopravdy, raději přenechám lidem pověřenějším.

Andělé v životě

 

Anděl jako symbol se často dával už dětem do kolébky v podobě přívěsku. Měl je ochraňovat a pomáhat jim, aby byly ve svém životě v bezpečí. Můžeme tedy říci, že anděl se obecně používá jako symbol ochránce.

Andělé nebo dnes také andělky jsou stále více v oblibě. Vyrábí se z různých materiálů a slouží nám také jako dekorace v domovech, v práci, na cestách nebo jako osobní talismany.

Andělská křídla a andělé


 I v Půlnoční dílně mají andělé a jejich andělská křídla své místo. Je jen na vás, jakého anděla nebo jen andělské křídlo si zvolíte, zda na náramek, naušnice, přívěsek, věneček...

Říká se , že šperky s andělskými křídly jsou zároveň jako amulety, které mají údajně  ochrannou moc. Andělské křídlo je symbolem bezpečí a ochrany, ale též svobody a čistoty, lehkosti a volnosti. Toto křídlo představuje ochranu vyšší moci a napomáhá nám spojit se s naším andělem strážným.

Vždy záleží jen nan nás a naší víře v co a čemu věříme :)


Andělé v různém ztvárnění

Anděl, kam se podívám...


Zápisky z Půlnoční dílny


Mám ráda adventní čas. Období čekání a těšení se na vánoce. Čas, kdy vyzdobím zahradu, dům, maluji na okna, vážu věnce, uklízím, peču cukroví, poslouchám koledy... Mnohem častěji přemýšlím o tom, co mi rok přinesl, co vzal i co jsem opustila.

Ráno

15.06.2022

To ráno, kdy mne slunce polechtalo svými prvními paprsky bylo jiné. Vzduch voněl. Byla v něm cítit vláha a jemný dotek moře. Tak moc jsem potřebovala ven. Dýchat a naplnit se paprsky slunce.

Půlnoc

07.06.2022

Často se mi stává, že mám hlavu plnou myšlenek a nemůžu spát. Bloudím po domě, piji čaj, čtu knihu nebo se dívám jen tak do tmy.