NAUŠNICE

Jedny naušnice jsou vždy málo


"Mám ráda, když každý šperk je jiný. 

A jestliže se potkají mé ruce s mou fantazií..."

Naušnice jsou typická ozdoba uší. Jejich oblíbenost sahá až do pradávných časů, kdy lidé zdobili svá těla. V minulosti byly jasným ukazatelem náboženské nebo kmenové příslušnosti člověka, který je nosil. První archeologické nálezy naušnic pocházejí z roku 2500 př. n. l. 

Naušnice se vyráběly z různých materiálů dle kultury a to přetrvalo do dnešní doby. Ušní lalůčky nebo boltce se propichují a naušnice se v tomto místě zavěsí. Na uších mohou držet také pomocí klipsy v případě, že nositel naušnic nemá propíchnuté ušní lalůčky.

Fantazie při tvoření nemá žádná omezení. Záleží jen na člověku, čemu dá přednost. Zda upřednostní naušnice visací, puzetové, kruhy... a jaký materiál nebo styl se mu líbí.


Něco málo z mé tvorby...

Jednoduché, malé, velké...


Zápisky z Půlnoční dílny


Mám ráda adventní čas. Období čekání a těšení se na vánoce. Čas, kdy vyzdobím zahradu, dům, maluji na okna, vážu věnce, uklízím, peču cukroví, poslouchám koledy... Mnohem častěji přemýšlím o tom, co mi rok přinesl, co vzal i co jsem opustila.

Ráno

15.06.2022

To ráno, kdy mne slunce polechtalo svými prvními paprsky bylo jiné. Vzduch voněl. Byla v něm cítit vláha a jemný dotek moře. Tak moc jsem potřebovala ven. Dýchat a naplnit se paprsky slunce.

Půlnoc

07.06.2022

Často se mi stává, že mám hlavu plnou myšlenek a nemůžu spát. Bloudím po domě, piji čaj, čtu knihu nebo se dívám jen tak do tmy.