Bachovy esence - trpělivost, dokonalost

20.01.2023

Trpělivost růže přináší. V tomto případě mi přinesla šaty a sukni.

Říká se, že trpělivost růže přináší. Po dlouhé době jsem si udělala čas a vyndala z tašky kufříkový šicí stroj. Vše jsem si s pečlivostí sobě vlastní nachystala, abych mohla v klidu ušít to, co jsem si předsevzala. Na šaty i sukni jsem měla nastřiženo od konce srpna. A tak jsem v tichosti přemýšlela, co se vlastně stalo, že jsem úplně klidná a jak je možné, že mi nevadí, že jsem se k šití dostala až po více jak čtyřech měsících.

Začala jsem vzpomínat, co se dělo. První se objevilo - nebyl čas. Jak jednoduché. Dříve, když jsem něco chtěla ušít, seděla jsem u stroje klidně do rána, abych měla hotovo. Teď nic. Naprostý klid. Samozřejmě měla jsem mnoho klientů po dovolené, zahrada také potřebovala před zimou uklidit, slíbila jsem vyrobit adventní věnečky a náramky s náušnicemi, potom advent a Vánoce... Samé výmluvy.

Kdybych chtěla, měla bych ušito. Jenže tentokrát to nebylo o chtění, ale o trpělivosti. Vše má svůj čas. Věděla jsem, že si chci šití užít a ne se vztekat, že něco nejde a stále párat. Aha, trpělivost. Už jsem doma.

To vše plynulo z mé touhy po dokonalosti. Dokázat sobě i prarodičům (mám jejich geny, oba byli z oboru krejčí), že to zvládnu, že jsem pečlivá a trpělivá. Kolikrát jsem si vzpomněla na babičku, která říkávala: "Co dělá Sára? Šije a párá." Někdy nade mnou lomila rukama. To když jsem jí zlomila už druhou jehlu:)

Během podzimu jsem užívala "bachovky", svou lahvičku na míru. V mé užívací lahvičce byla Bachova květová esence Netýkavka žlázonosná a Voda z léčivých pramenůDalší si už nevybavuji. Tyto dvě esence mi utkvěly v paměti.

18 Netýkavka - Impatiens mi pomohla s netrpělivostí mít vše hned, neboť včera bylo pozdě. Dříve jsem cítila tlak, vnitřní neklid, podrážděnost z nedostatku času, pocit vyčerpanosti.  S netrpělivostí souvisí také občasná zloba, že věci nejsou dle našich představ. Zároveň pokud jsem trpělivá, vše se mi lépe daří. Tentokrát jsem nic nepárala a  práce krásně plynula. Nejenže jsem ušila šaty a sukni, ale díky klidu jsem ještě stihla čepici i nákrčník.

27 Voda z léčivých pramenů - Rock Water byla nápomocná s přehnanými nároky na absolutní dokonalost. Pokud jsem dříve neměla šev, jak podle pravítka, hned jsem párala a klidně několikrát než bylo vše dokonalé. Samozřejmě dokonale přesné jen v mé hlavě.  Tentokrát mne nějaké miniaturní vychýlení nechávalo klidnou. Výsledek není dokonalý na jedničku s hvězdičkou. I tak jJsem nadšená, neboť jsem si šití užila.

Teď budu asi potřebovat něco na nerozhodnost. Ráda bych vybrala střih na nové šaty a už jich mám pět.:) A co vy, s čím Bachovy esence pomohou vám?Z PORADNY

Škola volá!

27.08.2023
"Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti."

Jan Amos Komenský