Jak si zachovat duševní zdraví

15.10.2023

"Nezáleží na tom, jestli je to vztah, životní styl nebo práce. Pokud vám to nedělá radost, vzdejte se toho."

Ralph Smart


Co pomáhá k duševnímu zdraví

Duševní zdraví je stejně důležité jako zdraví našeho těla. Jedno bez druhého nemůže být v rovnováze. O své zdraví se starám nejen pohybem, zdravou stravou... Také mi už nějaký čas zpestřuje den užívací lahvička Bachových esencí na míru a Schüsslerovy tkáňové soli. Občas si dopřeji i kraniosakrální terapii. Není toho málo, že? 

Ovšem tentokrát se ozvala i má "kovářova kobyla". A ani se nedivím. Byla jsem nedůsledná. Jakmile se mi ulevilo, vše jsem odložila. Vždyť, jak mám mít na vše čas. 


Den duševního zdraví s klinickým psychologem

Dne 10.10. 2023 je Den duševního zdraví. Cestou autem do práce jsem poslouchala rádio a vnímala "moudra" klinického psychologa. Mluvil o toxicitě sociálních sítí, být neustále na příjmu – mobilu, velké míře informací pro náš mozek.

Dále zmiňoval stavy, kdy nejsme schopni zastavit neustálé přemýšlení, neboť stále vyhodnocujeme, co a jak udělat lépe. Trpíme díky tomu nespavostí a sebemenší problém nás přivádí do stavu strachu, tlaku a paniky. Jeho slova se mi vryla pod kůži. A už tam zůstala.


Bolest hlavy, migréna, tlak

Novoluní, velká změna počasí – pokles teplot, a ještě k tomu tlak, který jsem přijala za svůj. V pátek počínající bolest hlavy, jenž jsem nechala přerůst v nesnesitelnou. Včera jsem opět dostala svůj záchvat migrény a děkuji za něj. 

Po celém dni různě silné bolesti hlavy jsem si uvědomila, že se můj profesní a i soukromý život musí změnit. Tentokrát ne pouze v mých myšlenkách, nýbrž v reálném životě. V tu chvíli jsem úplně procitla a bylo po spaní. Hlava stále bolela, ale občas jakoby bolest mizela neznámo kam.


Kde se vzala nerovnováha mého duševního zdraví

Na konci roku 2019 vznikl web a v době, kdy jsem byla nucena mít uzavřené podnikání, jsem si založila Facebook. Později přišel i Instagram, Pinterest… V oné době mi založení sítí dávalo smysl. Mohla jsem mít "neomezený" styk s potencionálními klienty a učila se pro mne nové věci. Děkuji i za tuto dobu. Mnohé mi dala i vzala.

Od dětství jsem společenská, mám ráda lidi a setkání s nimi. Můj život i má práce jsou o naslouchání, doteku, pomoci, tvoření... Během posledních dvou let se můj život postupně změnil v noční můru, neboť stále řeším, kam co napsat, kdy dát jaký post, článek, reklamu... Na normální život mi moc času nezbývá. 


Přibírání na váze, nespavost

Moje myšlenky se neustále točí kolem příspěvků. V noci často nespím. Vždy mne myšlenky dohoní a přetíženost se objevuje častější bolestí hlavy. Přibrala jsem od jara 3kg, což není samozřejmě moc, ale ani tak se necítím dobře. Mám pocit, že se potřebuji ubránit tlaku. Začínáte se poznávat? Vidíte sami sebe?


Jak si zachovat duševní zdraví

Stále mi přicházela na mysl otázka, jak si zachovat duševní zdraví. Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Řekla jsem DOST! Konečně jsem si dovolila pochopení, odpuštění a snad i dozrání. 


I úklid nepotřebného vede k duševnímu zdraví

Jsem perfekcionista a mám na sebe velké nároky.  Umím i dokonale uklízet :). Tlak jsem tedy tím vším jen znásobila. Začala jsem tedy uklízet a opouštět nepotřebné. Zrušila jsem účty na Instagramu. Nic nepřinášely jen ztrátu času. Dovolila jsem si omezit příspěvky na osobním Facebooku. Zrušila psaní článků pro ostatní...


Důležité je vědět, co chceme. Co nechceme, víme úplně přesně

A vím, co chci. Návrat k pohybu, přírodě, psát jen, když to tak cítím, tvořit s radostí. Po velkém uvědomění jsem si dopřála procházku s mým mužem v Dendrologické zahradě. Dendrologická zahrada je jedním z mých zdrojů radosti a obnovení vitality. 


Cítit radostné emoce a naplnit jimi tělo, je prvním krokem k duševnímu zdraví

Naplněna radostí, pokorou a vděčností cítím opět plno energie. A na stole už leží seznam všeho, co nepotřebuji a co mi dělá radost v mém žití. Bachovky i tkáňovky užívám dál. Jsou to "malé" poklady k nalezení rovnováhy. A samozřejmě si něco přidám, abych je neopustila hned po malém zlepšení :)))


Inspirujme se navzájem

Pokud vás můj příběh inspiroval ke změně, ráda vás na této cestě doprovodím. Všechny mé služby vedou k cestě změny."Zaměřte svou pozornost na sebe, svůj život, svou rodinu, své přátele, svou kariéru, a hlavně… na vaši radost a spokojenost."

Příběhy z praxe

Příběhy z praxe najdete na blogu v sekci Z poradny

Kraniosakrální terapie mne vždy dovede do stavu hluboké meditace. V onu jedinečnou chvíli jsem naplno sama se sebou, svým tělem, pocity… Vše najednou přestává existovat. Jsem v jednotě s tělem a svou duší. Pokaždé cítím změnu, která postupem času nabírá na síle.

Jste zvědaví, jak vám může pomoci tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum - sůl života? V dalších řádcích se dozvíte více. Perlička hned na začátku. Při silné chřipce s velkými bolestmi na různých místech těla, kdy jsem brečela bolestí a nemohla spát, mi přinesl krémgel Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum úlevu. Po natření bolestivého místa úleva...


"V určitých případech, jako například u pohmožděnin, spálenin, omrzlin či očních zánětech je kromě vnitřního použití možné a dokonce se i výrazně doporučuje vnější použití minerálních solí."

Dr.Schüssler
první vydání díla "Abgekürzten Therapie"

Nový rok 2024

01.01.2024
"Bez rodiny se člověk chvěje zimou v nekonečném vesmíru."

André Maurois