Schüsslerovy soli - č. 7 Magnesium phosphoricum

28.04.2023
"Pamatujte, že většina vašeho stresu pochází ze způsobu, jakým reagujete, ne od způsobu života. Přizpůsobte svůj postoj a všechen tento mimořádný stres zmizí." 

Ralph Smart

Tkáňové soli - stres, křeče, zlozvyky...


Hořčík je důležitý minerál pro náš organismus. Většina populace v naší zemi jej zná a v nějaké formě užívá nebo se snaží doplnit jej do stravy. Nachází se v mozku, míše, kostech, srdci, střevech a dalších orgánech v dutině břišní, ve štítné žláze, nervových a svalových buňkách. Má vliv na srdeční činnost, srážlivost krve, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Situace, kdy potřebujeme ve zvýšené míře hořčík z vás asi každý dobře zná. Je to známé: "Jsem ve stresu. Nic nestíhám. Jsem pod tlakem. Potřebuji upustit páru... Nejraději bych se neviděl." V těchto chvílích se projevuje již zmíněný stres. 

Jaké další příznaky jsou při nedostatku hořčíku


Dále jsou typickými příznaky hořčíkových typů "stydlíni". Mnohokrát jste jistě zažili situaci, kdy máte hovořit s někým neznámým, jste na zkoušce, čeká vás pohovor… V obličeji nebo na krku se vám objeví červené fleky nebo dokonce zrudnete, jak rajče. Jednoduše se stydíte, nemáte odvahu, trápí vás tréma a tělo vás ještě prozradí. 

V období nedostatku hořčíku máme velkou chuť na čokoládu, neboť naše nervy ji potřebují. "Čokoholici" by mohli nám vyprávět :) Máme tu "záchranu" v podobě tkáňových solí. Konkrétně Schüsslerova tkáňová sůl č. 7 - Magnesium phosphoricum D6

S čím nám může pomoci Magnesium phosphoricum


Tkáňová sůl Magnesium phosphoricum D6 pomáhá s uvolněním hladkého svalstva a nervového systému. Poradí si se stresem, napětím a nervozitou. Umí uvolnit energii, která nám zdánlivě chybí. Ve skutečnosti nechybí, jen ji máme zablokovanou ve stagnacích a staženích a naše tělo k ní nemá přístup. 

Snižuje podrážděnost, přecitlivělost, agresivitu. Tlumí křeče a bolesti, neboť ovlivňuje poměr napětí ve svalových a nervových buňkách. Tato tkáňová sůl má vzhledem ke způsobu podávání název "Horká sedmička", dále jen HS. Návod na HS najdete na konci článku.

Kdy užívat Horkou sedmičku


Ranní únava. I zde můžeme nasadit HS. Ráno po probuzení vypijte šálek HS a během 20 minut budete mít plno energie. Mám osobně vyzkoušeno po probdělé noci, kdy jsem při úplňku spala pouze dvě hodiny a ráno nemohla vůbec vstát. Po HS jsem měla energie na rozdávání a vydržela plná energie i náročný den až do večerních hodin. 

Nespavost. HS před spaním vždy pomůže. Během několika minut, v 90% případů, zabírá. Je možné ji použít, i když se vzbudíte v noci a nemůžete usnout.

HS velmi dobře pomáhá při sevření hrudníku, píchání na prsou, pokud je vše nervového původu. Účinkuje velmi rychle, kdy stres i tlak mizí v řádech minut… 

Jak řešit zlozvyky


Zlozvyky jako kousání nehtů, trhání nehtové kůžičky či zatrhávání záděr, dloubání v nose, kousání rtů, trhání kůže na rtech, nervózní poklepávání prsty nebo nohama… Většina těchto zlozvyků je stresového původu. 

Tělo stres potřebuje uvolnit a každý má svůj ventil k upuštění jinde. I zde může pomoci "Horká sedmička". Obvykle se podává HS prvních pár dní až týden 3x – 5x denně. Postupně se snižuje množství HS na jeden šálek denně. V podávání 1x denně HS pokračujeme ještě týden až dva i po vymizení potíží.

č.7 Magnesium phosphoricum D6 účinky


Další možnosti užívání a účinky na:

 • tepající, vystřelující bolesti a křeče hladkého svalstva
 • strach, stres, tréma, úzkosti
 • nadýmání
 • neuralgické bolesti
 • zácpa HS
 • potíže se srdcem
 • menstruační křeče – akutní užívání několikrát denně HS
 • pocit "knedlík v krku"
 • svědivost pokožky nervového původu
 • křečovitý kašel
 • křeče v nohou…

Jak připravit Horkou sedmičku


Horká sedmičkado malého šálku dejte 7 až 10 tablet č.7 Magnesium phosphoricum. Zalijte horkou vodou a můžete zamíchat čímkoliv, co není kovové. Vypijte, co nejvíce teplé po doušcích. Každý doušek chvíli podržte v ústech než jej polknete. 

Zaujaly vás biochemické tkáňové soli? Objednejte se na diagnostiku.

Veškeré mé poznatky, zkušenosti a dávkování vychází z užívání produktů rakouské firmy Adler Pharma. Zakoupíte ve vybraných lékárnách nebo lékárenských eshopech.

Kdo nenajde klid v sobě, zbytečně jej hledá jinde.

François de La Rochefoucauld

Příběhy z praxe


Příběhy z praxe najdete na blogu v sekci Z poradny

Škola volá!

27.08.2023
"Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti."

Jan Amos Komenský