Bachovy esence poradna - pocity nečistoty a méněcennosti

26.10.2022Dítě ušpiněné od čokolády může vzbudit úsměv i odpor

Je pozdní odpoledne. Slunce mne hladí posledními hřejivými paprsky než půjde spát. Sedím ve své oblíbené kavárně a užívám si klid a vůni kávy. Čekám na svou přítelkyni z dětství. Má zpoždění. Pozoruji, co se děje na ulici i v kavárně.

Zaujme mne maminka s malou dcerkou. Holčička je celá zamazaná od čokoládového dortu. Pusa a ruce, dokonce i oblečení, jsou krásně čokoládové. Dorty jsou zde vždy vynikající, a tak se ani nedívím se, že malá slečna jedla i rukama.


Čistota je důležitá. Pozor na "posedlost čistotou"

Maminka se nejprve snaží dcerku očistit vlhčeným ubrousky. Čistí pečlivě a detailně prst po prstu. Ve tváři je vidět její nespokojenost až odpor, že se umazala. Nakonec pošle dítě umýt. Když se dcera vrátí, maminka se ptá, zda se umyla pořádmě a ať jí ukáže jak.

Dívenka je opravdu divadelní talent. Ukazuje, jak mačkala dávkovač mýdla a všechny možné zpúsoby mytí rukou na jaké si vzpomenete. Najednou mám pocit, že to snad pozorovala u lékařů, kteří si důkladně myjí ruce před operací.


Bachovky pomáhají s touhou po absolutní čistotě

Vloudí se mi myšlenka, zda není maminka posedlá čistotou a její kontrolou. Asi by potřebovala Bachovy květové esence. A najednou se vrátím v čase.


Jak se může projevovat strach z nemocí, nečistoty...

Vzpomínám si na mnoho klientů, kteří prošli mou praxí. Měli strach z nemocí, bacilů, sebemenší špíny... Pokud jim někdo podal ruku, hned se šli umýt. Vše neustále dezinfikovali a čistili. Umyté jídlo znovu umyli. Někteří měli i strach z návštěvy, když se jim narodily děti. Každou návštěvu by nejraději vyčistili Savem. 


Kontrola a posedlost neustálou čistotou se může stát fóbií

Někteří se dokonce sprchovali vícekrát denně, drhli své tělo kartáčem až si zničili kůži. Měli pocit, že jejich tělo není dostatečně čisté. I neustálé používání deodorantu nebo parfému během dne, není úplně v normě. 


Bachova esence č.10 Crab Apple

Na všechny tyto problémy zabraly Bachovy květové esence. A vždy užívací lahvička obsahovala květovou esenci Crab Apple - Plané Jablko.


Bachovky pomáhají i se stresem v zaměstnání

Z mého snění mne vytrhne příchod přítelkyně. Moc se omlouvá za pozdní příchod. V práci měli poradu a šéfové se nechtělo domů. "Ještě, že užívám Bachovy esence co jsi mi darovala. Jinak bych dnes poradu psychicky nezvládla."


Rescue Remedy je Bachovou esencí pro "krizové" stavy

Bachovy esence jsou naprosto úžasné. Někdy o nich říkám, že jsou až zázračné. Pomáhají vždy. V mé kabelce nikdy nechybí Rescue. Ale o tom, co umí Rescue, zase někdy příště. Teď už mne čeká čokoládový dort.Kraniosakrální terapie mne vždy dovede do stavu hluboké meditace. V onu jedinečnou chvíli jsem naplno sama se sebou, svým tělem, pocity… Vše najednou přestává existovat. Jsem v jednotě s tělem a svou duší. Pokaždé cítím změnu, která postupem času nabírá na síle.