Setkání a Bachovy esence

26.10.2022Je pozdní odpoledne. Slunce mne hladí posledními hřejivými paprsky než půjde spát. Sedím ve své oblíbené kavárně a užívám si klid a vůni kávy. Čekám na svou přítelkyni z dětství. Má zpoždění. Pozoruji, co se děje na ulici i v kavárně.

Zaujme mne maminka s malou dcerkou. Holčička je celá zamazaná od čokoládového dortu. Pusa i ruce jsou krásně čokoládové. A tady mají opravdu úžasné dorty. Nedívím se, že jedla i rukama.

Maminka se nejprve snaží dcerku očistit vlhčeným ubrousky. Čistí pečlivě prst po prstu. Nakonec pošle dítě umýt. Když se dcera vrátí, maminka se ptá, zda se umyla pořádmě a ať jí ukáže jak.

Holčička je opravdu divadelní talent. Ukazuje, jak mačkala dávkovač mýdla a všechny možné zpúsoby mytí rukou na jaké si vzpomenete. Najednou mám pocit, že to snad pozorovala u lékařů, kteří si důkladně myjí ruce před operací.

Vloudí se mi myšlenka, zda není maminka posedlá čistotou. Asi by potřebovala Bachovy květové esence. A najednou se vrátím v čase.

Vzpomínám si na mnoho klientů, kteří prošli mou praxí. Měli strach z nemocí, bacilů, špíny... Pokud jim někdo podal ruku, hned se šli umýt. Vše neustále dezinfikovali a čistili. Umyté jídlo znovu myli. Někteří měli i strach z návštěvy, když se jim narodili děti. Návštěvu by nejraději vyčistili Savem. 

Někteří se dokonce sprchovali vícekrát denně, drhli své tělo kartáčem až si zničili kůži. Měli pocit, že jejich tělo není dostatečně čisté. I neustálé používání deodorantu nebo parfému během dne, není úplně v normě. 

Na všechny tyto problémy zabraly Bachovy květové esence. A vždy užívací lahvička obsahovala květovou esenci Crab Apple - Plané Jablko.

Z mého snění mne vytrhne příchod přítelkyně. Moc se omlouvá za pozdní příchod. V práci měli poradu a šéfové se nechtělo domů. "Ještě, že užívám Bachovy esence co jsi mi darovala. Jinak bych dnes poradu psychicky nezvládla."

Bachovy esence jsou naprosto úžasné. Pomáhají vždy. V mé kabelce nikdy nechybí Rescue. Ale o tom, co umí Rescue, zase někdy příště. Teď už mne čeká čokoládový dort.

Z PORADNY

"Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti."

Jan Amos Komenský