Schüsslerovy soli - Ferrum phosphoricum D12

25.11.2023
"Není smrtelníka, jehož by se nedotkla bolest a nemoc."

Marcus Tullius Cicero

Tkáňové soli - viry, nachlazení, snížená imunita...

Podzimní a zimní období sebou přináší náhlé zvraty počasí, kdy mrzne až praští a najednou druhý den je vše jinak. Je teplo, vše taje, slunce svítí. Období, kdy si s námi počasí hraje jako kočka s myší. Období, kdy "létají" okolo viry a bacily. Většina z nás má rýmu, kašel, virózu, chřipku, angínu, cítíme se unavení, vyčerpaní, bolí nás hlava...

Železo je stavebním i funkčním materiálem. Účastní se spousty enzymatických reakcí. Je naprosto nezbytné k ochraně před infekcemi a v biochemii je podle Dr. Schüsslera důležitým antioxidantem.


S čím nám může pomoci Ferrum phosphoricum D12

Ferrum phosphoricum D12 ve formě léčiva je tkáňovou solí první volby pro akutní stavy a to nejen při nachlazení, ale i pro stavy po operaci, hojení ran, bolesti, úrazy, spáleniny... Je to sůl pro první stadium nemoci - zánětu. Nedostatek železa vede k anémii a s tím spojené únavě a oslabené imunitě.


Jak postupovat při teplotě a horečce

Železo je důležitým prostředkem proti horečce do 38,5 ˚C. Podporuje obranné síly organismu a tím pomáhá odstranit příčinu zánětu. Nejde tedy o žádné potlačení horečky. Pokud horečka stoupne nad 38,5 ˚C je potřeba přidat ještě další tkáňovou sůl č. 5 Kalium phosphoricum.


č.3 Ferrum phosphoricum D12 účinky

Ferrum phosphoricum je prostředkem první pomoci při všech úrazech, bolestech a také zánětech. Všechny bolesti, které bychom mohli zařadit mezi tepající, pulzující, spojené s horkem a tlakem např. bolesti hlavy, uší, v krku... Podává se při všech úrazech např. pohmožděniny, úrazy tlakem, řezné nebo sečné rány, odřeniny, zlomeniny kostí doprovázené poraněním měkkých tkání. V těchto případech můžeme využít i krémgely.

Ferrum phosphoricum pomáhá k posílení svalů, neboť zlepšuje zásobování svalstva kyslíkem. Je důležité i pro sportovce a proti svalové horečce. Dále je podstatné pro peristaltiku střev, sluneční alergii nebo nesnášenlivost slunce. Pomáhá při šumění v uších či pískání v uších.

Nedostatek železa může vést také k nespavosti, ke špatné koncentraci nejen při učení. Ferrum phosphoricum D12 je možné užívat i preventivně v obdobích zvýšeného výskytu různých onemocnění.


Jak užívat Ferrum phosphoricum D12

Možnosti užívání, které se obecně doporučují, jsou v počátku zánětu, horečky, bolesti, nachlazení... V ústech necháme rozpustit jednu tabletu po druhé nebo každých 3-5minut. Účinkuje velmi rychle, "skoro jako zázrak" (dle zkušeností osobních i klientů). Po odeznění příznaků užíváme ještě dalších 3 - 5 dnů, jinak má tendenci se oslabení či nachlazení vrátit.

Při chronických stavech je ve většině případů nutné užívání více tkáňových solí. Doporučiji návštěvu praktika Biochemie Dr. Schüsslera, který provede diagnostiku.


Kde a jaké tkáňové soli zakoupit

A co na závěr? Základní soli č. 1 - 12 zakoupíte v některých lékárnách a na lékárenských e-shopech. Ve své praxi doporučuji pouze soli v kvalitě léčiva. V této kvalitě nabízejí tkáňové soli v ČR pouze dvě firmy. Mé poznatky, zkušenosti a dávkování vycházejí z užívání přípravků rakouské firmy Adler Pharma. Jejich nabídka je ucelená a najdete v jejich sortimentu také krémy, krémgely a mnohé další.

Zaujaly vás tkáňové soli a jejich účinky? Vyzkoušejte diagnostiku.

"Zdraví je nejdůležitější kvalita těla."

Aristoteles

Rádi byste věděli, které tkáňové soli vašemu tělu chybí?

Objednejte se na diagnostiku. Je možné osobní setkání nebo i konzultace po telefonu.

Jste zvědaví, jak vám může pomoci tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum - sůl života? V dalších řádcích se dozvíte více. Perlička hned na začátku. Při silné chřipce s velkými bolestmi na různých místech těla, kdy jsem brečela bolestí a nemohla spát, mi přinesl krémgel Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum úlevu. Po natření bolestivého místa úleva...


"V určitých případech, jako například u pohmožděnin, spálenin, omrzlin či očních zánětech je kromě vnitřního použití možné a dokonce se i výrazně doporučuje vnější použití minerálních solí."

Dr.Schüssler
první vydání díla "Abgekürzten Therapie"