Tkáňové soli - viry, nachlazení, snížená imunita

28.12.2022

 "Není smrtelníka, jehož by se nedotkla bolest a nemoc."

Marcus Tullius Cicero

Podzimní a zimní období sebou přináší náhlé zvraty počasí, kdy mrzne až praští a najednou druhý den je vše jinak.  Je teplo, vše taje, slunce svítí. Období, kdy si s námi počasí hraje jako kočka s myší. Období, kdy "létají" okolo viry a bacily. Většina z nás má rýmu, kašel, virózu, chřipku, angínu, cítíme se unavení, vyčerpaní, bolí nás hlava...

Železo je stavebním i funkčním materiálem. Účastní se spousty enzymatických reakcí. Je naprosto nezbytné k ochraně před infekcemi. V biochemii podle Dr. Schüsslera je důležitým antioxidantem.

Ferrum phosphoricum D12 ve formě léčiva je tkáňovou solí první volby pro akutní stavy a to nejen při nachlazení, ale i pro stavy po operaci, hojení ran, bolesti... Je to sůl pro první stadium nemoci - zánětu. Nedostatek železa vede k anémii a s tím spojené únavě a oslabené imunitě.

Železo je důležitým prostředkem proti horečce do 38,5˚C. Podporuje obranné síly organismu a tím pomáhá odstranit příčinu zánětu. Nejde tedy o žádné potlačení horečky. Pokud horečka stoupne nad 38,5˚C je potřeba přidat ještě další tkáňovou sůl č. 5 Kalium phosphoricum.

Ferrum phosphoricum je prostředkem první pomoci při všech úrazech, bolestech a také zánětech. Všechny bolesti, které bychom mohli zařadit mezi tepající, pulzující, spojené s horkem a tlakem např. bolesti hlavy, uší, v krku... Podává se  při všech úrazech např. pohmožděniny, úrazy tlakem, řezné nebo sečné rány, odřeniny, zlomeniny kostí doprovázené poraněním měkkých tkání. V těchto případech můžeme využít i krémgely.

Ferrum phosphoricum pomáhá k posílení svalů, neboť zlepšuje zásobování svalstva kyslíkem. Je důležité i pro sportovce a proti svalové horečce. Dále je podstatné pro peristaltiku střev, sluneční alergii nebo nesnášenlivost slunce. Pomáhá při šumění v uších či pískání v uších.

Nedostatek železa může vést také k nespavosti, ke špatné koncentraci nejen při učení. Ferrum phosphoricum D12 je možné užívat i preventivně v obdobích zvýšeného výskytu různých onemocnění.

Možnosti užívání, které se obecně doporučují, jsou v počátku zánětu, horečky, bolesti, nachlazení...  V ústech necháme rozpustit jednu tabletu po druhé nebo každých 3-5minut.  Účinkuje velmi rychle, "skoro jako zázrak" ( dle zkušeností osobních i klientů). Po odeznění příznaků užíváme ještě dalších 3 - 5 dnů, jinak má tendenci se oslabení či nachlazení  vrátit.  

Při chronických stavech je ve většině případů nutné užívání více tkáňových solí. Doporučiji návštěvu praktika Biochemie Dr. Schüsslera, který provede diagnostiku.

A co na závěr? Základní soli č. 1 - 12  zakoupíte v některých lékárnách a na lékárenských e-shopech. Ve své praxi doporučuji pouze soli v kvalitě léčiva. V této kvalitě nabízejí tkáňové soli v ČR  pouze dvě firmy. Mé poznatky, zkušenosti a dávkování vycházejí z užívání přípravků rakouské firmy Adler Pharma. Jejich nabídka je ucelená.  Mají ve svém sortimentu také krémy, krémgely a mnohé další. 

"Zdraví je nejdůležitější kvalita těla."
Aristoteles


Z PORADNY

Škola volá!

27.08.2023
"Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti."

Jan Amos Komenský