Feng Shui

02.02.2022

V pondělí jsem uklízela vánoční výzdobu. Venku jemně poletoval sníh a vločky se snášely jako tisíce peříček na zem. Na zemi rychle roztály. Foukal studený vítr a šlehal mne do tváří.

Běhala jsem venku jen v mikině. Pomyslela jsem si. Kdyby mne viděl můj muž, tak by to tentokrát  bylo: "Nebyla jsi náhodou teď čtrnáct dní nemocná?" S úsměvem bych jen špitla. "Byla". Jdu si pro bundu, neboť sněží čím dál víc.

Zatímco sundavám girlandy z oken, píše sousedka. "Zítra začíná podle Feng Shui nový rok vodního Tygra. Máš něco nového na sebe? A nezapomeň něco červeného." V hlavě mi začne běhat, zda nějaký nový kousek oblečení mám. Červenou barvu mám ráda. Určitě najdu nějaké oblečení nebo vhodný doplněk.

Dál si užívám sněhových vloček a prohlížím si jejich krásu. Každá vločka je úplně jiná. Jak to dělají? Odnesu domů všechnu výzdobu a není jí málo. Jdu do suterénu pro krabice, abych vše zase uklidila.

Vánoce mám moc ráda a nerada se s nimi loučím. V hlavě mi bleskne myšlenka. "Jupí, za deset měsíců budu zase zdobit." Omámena svým objevem, že to není už celý rok pomalu uklízím.

Za chvíli přijde zpráva. "Našla jsi něco nového?"  Píše opět sousedka. Po pravdě napíši, že ne. Mezitím jsem stačila ještě nahlédnout do tajných skrýší s dárky. Nikde nic. Tedy pro mne ne. Po pár minutách už volá, zda budu doma, že se na chvíli zastaví.

Řeším, zda mám jít rychle uklízet. V kuchyni jsou krabice, v obývacím pokoji krabice a na zemi plno vánoční výzdoby venkovní i vnitřní. Řekla jsem si, že uklidím vše kromě vánočního stromečku. Ten přece uklízím až na Hromnice.

Po rychlém zhodnocení situace jsem dospěla k závěru, že úklid nestíhám a tím pádem ho nebudu řešit. Jsem přece v uklízecím procesu. Pečlivě vše balím do krabic.

Zvoní telefon. Sousedka už je před brankou. Pozvu jí dál. Přinesla mi dárek. Už tušíte? Dostala jsem něco nového, krásné smetanové tričko. To, abych mohla správně uvítat nový rok podle feng shui. Mám slzy v očích a jsem dojatá. Chvíli si povídáme, co je u každé nového...

Po jejím odchodu  se rozpláči dojetím. Někdo na mne myslel a ještě mi přeje vše dobré. Přeje mi, abych měla dostatek hojnosti. Není to jen přání a fráze. Je to naplnění. Moje drahá sousedka nelenila a jela mi koupit nový kousek oblečení.

Nevím, jaké sousedy máte vy. Já mám tu nejúžasnější sousedku. Je pro mne člověkem, který myslí na druhé a zároveň jim přeje vše dobré. Jsem vděčná životu, že jsem dostala dar, přátelství. "Děkuji, Petro."

ZE ŽIVOTA

"Bez rodiny se člověk chvěje zimou v nekonečném vesmíru."

André Maurois

Kulička uvnitř rolničky je schovaná. Je to vlastně takové její srdce. Bez ní by nemohla krásně znít. Přeji vám všem, aby jste své srdce slyšeli a váš život mohl nádherně znít po celý nový rok 2023.


"Dokonce i ta nejtemnější noc skončí a vyjde slunce."Viktor Hugo