Loučení

31.12.2021


Dnešní den není pro mne pouze Silvestr a konec roku. Je pro mne poděkováním za vše, co se uplynulý rok stalo... 

Děkuji roku 2021 za mnohé. Byl pro mne hledáním vhodných semínek, přípravou půdy a zároveň zasazením mnoha nových sazenic. O vše se nyní s láskou a pečlivostí svou vlastní starám. Co vše z toho vzejde bude zároveň i mým překvapením. Doufám, že budu stejně úspěšná a trpělivá jako zahradník v Pyšné princezně.

Děkuji roku 2021 za vše, co mi přinesl i za to, co jsem mohla opustit. Byl náročný ( měla jsem roky mnohem náročnější) na orientaci, kdo je kdo a jak to se mnou myslí. Jsem vděčná za veškeré zkušenosti, které mi byly umožněny.

A jak jsem tak byla v rozjímání, co vše se událo, příroda mi byla nápomocna. Odměnila mne svou neskutečnou krásou. Byl to celý ohňostroj barev, jen v tichu a pokoře.

Obohacena vším, co se letos událo, vyhlížím rok nový. Jaký bude, nevím. Mám ráda překvapení. A pokud mám soudit dle posledního dne tohoto roku. Bude úžasný, vlídný, teplý, plný barev a objetí.


"Jsou to naše setkání a loučení, která nás posunují vpřed. Kam, to nemůže nikdo říct."

Hadžime Isajama

ZE ŽIVOTA


"Mám před sebou další den. Mohu se zabývat žehráním na nepřízeň osudu. Mohu se sžírat závistí vůči všem, kdo podle mne mají víc než já. Mohu celý den promarnit vyhlížením zítřejšího štěstí. Raději se chci radovat z toho, co mám už dnes. Vzpomínat na všechno krásné, co jsem měl třeba včera, a přitom se těšit, že i zítra budu...
Lis 19

Život

"Život se podobá knize. Blázen v ní letmo listuje, moudrý při čtení přemýšlí, poněvadž ví, že ji může číst jen jednou."
Jean Paul
Čvc 06

Ropucha

Objetí, polibek, rozloučení. Mávám u branky před domem a poslední návštěva odjíždí. Venku stále ještě svítí slunce. Láká mne svými paprsky vystavit mu kůži, aby ji mohlo pohladit.