Natrium chloratum D6 – hydratace s osmičkou

10.09.2023


"Moudrý člověk je jako voda. Voda prospívá všemu a s ničím nesoupeří."

Lao-c'

Je tu měsíc září a s ním končící léto. Naše tělo jsme rádi vystavovali slunečním paprskům a nyní je potřeba dodat také hydrataci, která se u některých jedinců může projevovat šupinkami na kůži, pnutím pokožky, suchými až drsnými vlasy…

Základem je pitný režim. Do každé sklenice vody, jak už znáte z předešlých článků, přidejte 2-3 tablety tkáňové soli č.8 Natrium chloratum D6. Důležité obzvláště pro jedince, kteří mají problém s pitným režimem. Tato tkáňová sůl nám pomáhá naučit se dodržovat pitný režim přímo zázračně.

Balzám pro kůži - do každé koupele můžete přidat 20 - 30 tablet opět č.8. Natrium chloratum D6. Koupel by měla trvat 15 – 20 minut. Poté tělo jemně osušte a chvili zůstaňte v klidovém režimu.

Na pleť ráda používám krémgel č.8. Je lehký a rychle se vstřebává. Můžete jej použít "ve vrstvách", to znamená, že první vrstvu necháte vstřebat a nanesete další. Někdy dokonce i tři, dle stavu pleti. Pokud máte rádi váš oblíbený krém, použijte "osmičku" jako základ. Pouze u tohoto krémgelu můžete zpočátku při nanášení cítit jemné chvilkové píchání nebo pálení, které do tří dnů vymizí.

Pleťová maska. Její příprava je velmi jednoduchá. Vezměte 40 – 50 kusů tkáňové soli č.8 Natrium chloratum D6 a vložte do malé misky. Přidejte trochu teplé vody. Vznikne konzistence podobná jogurtu nebo jemné kaši. Tuto směs naneste na pleť a nechte působit asi 15 minut. Po této době působení masku z obličeje umyjte teplou vodou a naneste krémgel č.8.

Vlasy a vlasová pokožka. Jestliže jsou vaše vlasy po létě drsnější a sušší, není třeba je hned stříhat. Udělejte si biochemický zábal vlasů nebo vlasovou vodu a do konečků vlasů vetřete jemně krémgel č.8.

Biochemický zábal vlasů – 10 až 20 tablet č.8 Natrium chloratum D6 rozpusťte v šálku horké vody. Nechejte zchladnout na teplotu těla a nejlépe večer jemně vmasírujte do vlasů. Hlavu si omotejte ručníkem. Druhý den vlasy umyjte běžným způsobem. Biochemický zábal vlasů napomáhá také pokud se vám tvoří lupy.

Vlasová voda – 10 tablet č.8 rozpusťte v teplé vodě. Směs nemíchejte! Opatrně nalijte do lahvičky s rozprašovačem o obsahu 200ml. Touto vlasovou vodou stříkejte na vlasy nebo jen konečky vlasů 2x až 3x denně. Vlasovou vodu také vmasírujte do pokožky hlavy. Pokožka i vlasy získají zpět tolik potřebnou vláhu – hydrataci.

Krémgel č.8 Natrium chloratum D6 můžete používat i jako tělový krém. Využijete jej po slunění, příliš horké koupeli nebo suché a drsné pokožce. V prodeji je k dostání v balení o obsahu 50ml a 200ml.

Více informací o tkáňové soli č.8 Natrium chloratum D6 najdete na mém blogu Z poradny v článku "Natrium chloratum D6 - tkáňová sůl č.8".

Rádi by jste věděli, které tkáňové soli vašemu tělu chybí? Objednejte se na diagnostiku. Je možné osobní setkání nebo i konzultace po telefonu.

Mějte krásné dny.

Příběhy z praxe


Příběhy z praxe najdete na blogu v sekci Z poradny

Škola volá!

27.08.2023
"Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti."

Jan Amos Komenský