Ruce a dotek

08.03.2022


Mezinárodní den žen. O ženství a oslavě žen se píše celý den. Potkávám více usměvavých lidí, v květinářstvích lidé vybírají květiny, potkávám muže s kyticemi

Tento den jsem si užila. Celý jsem jej prožila ve společnosti mužů. Mí klienti dnes byli jenom muži aniž jsem něco plánovala. Oběd i kávu jsem strávila opět ve společnosti muže.

Den jsem zakončila s dárkem, pro někoho možná obyčejným. Vybrala jsem si plnící pero. Moc dlouho jsem po něm toužila. Je krásné. Tvarem připomíná siluetu ženy. Jemné, ženské a téměř samo klouže po papíře. Psát s ním je slast. Moje ruka si psaní s ním opravdu užívá. Užívá si radost z jemného pohybu. Mám pocit, že s ním téměř tančí.

Ano, ruce. Ruce, které jsou díky svému pohybu a hbitosti velmi výmluvné. Jsou plné dotyku, zručnosti, gest, práce a zároveň i bohatým zdrojem energie.

Naše ruce mohou napsat úžasné knihy, namalovat fascinující obrazy, vytesat sochu, roztančit prsty při hře na hudební nástroj, dokáží zastavit provoz, podepsat důležité smlouvy... Ruce jsou velmi šikovné, kdy to, co máme v mysli, ony přivedou do reality. Jsou jedním ze zázraků, který máme.

Ruce jsou také plné doteků. Dotek je "intimní" spojení. Je léčivější než samotná slova. Při podání rukou sdílíme blízkost druhé osoby. Podle způsobu podání ruky můžeme poznat, jak se druhý cítí, zda jeho jednání je čisté, sebevědomí zdravé...

Každým dnem děkuji svým rukám, neboť mi pomáhají nejen v mé práci při kraniosakrální terapii, viscerální terapii, metamorfní technice nebo v Půlnoční dílně. Ruce mi dávají pocit radosti z doteku. A bez doteku by byl život smutný."Ruce často vyřeší záhadu, se kterou si rozum poradit neumí."

Carl Gustav Jung

ZE ŽIVOTA

"Bez rodiny se člověk chvěje zimou v nekonečném vesmíru."

André Maurois

Kulička uvnitř rolničky je schovaná. Je to vlastně takové její srdce. Bez ní by nemohla krásně znít. Přeji vám všem, aby jste své srdce slyšeli a váš život mohl nádherně znít po celý nový rok 2023.


"Dokonce i ta nejtemnější noc skončí a vyjde slunce."Viktor Hugo