Škola volá!

27.08.2023

"Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti."

Jan Amos Komenský

Ještě celý týden a je konec prázdnin. Nejeden rodič, který povede svou ratolest poprvé do mateřské nebo základní školy, má obavy. Vůbec se nedivím. Téměř před 30lety jsem také byla matka prvňáčka. Ještě dnes si pamatuji na sevřený žaludek a slzy, které mne provázely pár dní před nástupem do školy. Můj malý syn bude již "školák". Už nic nebude stejné. 

V dobu, kdy jsem vedla syna poprvé do školy, jsem neznala Bachovy květové esence ani Schüsslerovy tkáňové soli. Jejich znalostí by byl "přechod z maminčiny náruče" do školy pro mne zřejmě mnohem jednodušší. I tak jsme to zvládli a za pár dnů půjde do školy moje třetí vnouče. A opravdu se těší. I já jsem se kdysi moc těšila do školy a měla nachystanou aktovku, snad už od začátku prázdnin. Jenže to asi vědět nepotřebujete. Spíše by jste rádi věděli, jak na strachy a obavy z nového.

Není to jen nový začátek školy, nýbrž do rodiny tento přechod vnáší vše nové. "Vaše zajeté koleje se změní." Dítě nyní potřebuje, abyste byli více vnímavější k jeho potřebám. Mnoho neznámých lidí, dodržování režimu, někdy i soutěživost...

Na nové situace každý reagujeme úplně jinak. Jeden se uzavře do sebe, druhý moc mluví, třetí stále hledá rady, čtvrtý má strach, pátý pociťuje vzdor… A tak bych mohla pokračovat ještě dlouho.

Univerzální návod úplně není. Rychlou pomocí je Krizová esenceRescue Remedy ve formě spreje nebo pastilek. Používá se ve stresových situacích. Uklidní mysl i tělo a navrátí zpátky klid.

Nejraději mám Krizovou esenci ve formě spreje, neboť je vždy po ruce. Použití je rychlé, bezproblémové a vejde se do každé kabelky i kapsy. Vyrábí se s alkoholem či glycerinem.

Pro menší děti jsou vhodné pastilky. Prodávají se s příchutí pomeranče, citrónu, brusinky či černého rybízu. Ze zkušenosti vím, že je mají rádi i dospělí. A v autě je užijete také.

Krizová esence je opravdu rychlou pomocí na zvládnutí nové situace. Pokud vaše obavy trvají delší dobu, ne jen den před a po nástupu do školy, je vhodná užívací lahvička na míru. Můžete si vybrat z dalších 38 Bachových esencí.

Každá obava je jiná a každá potřebuje svou esenci. S namícháním užívací lahvičky na míru, vám vždy pomůže certifikovaný praktik. Někteří z mých klientů už mají své užívací lahvičky na míru pro sebe i své děti.

Pro velmi nervózní rodiče a ve velkém stresu je vhodná i tkáňová sůl č.7 Magnesium phosphoricum ve formě "horké sedmičky". Užíváme několikrát denně dle potřeby.

Těším se až mi budete vyprávět nebo mi napíšete, jak jste vše zvládli. Přeji nám všem, ať nový začátek školního roku je jen a jen radostný.


Příběhy z praxe


Příběhy z praxe najdete na blogu v sekci Z poradny

Škola volá!

27.08.2023
"Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti."

Jan Amos Komenský