Slunovrat

21.12.2022


"Dokonce i ta nejtemnější noc skončí a vyjde slunce."

Viktor Hugo

 

Dne 21.12.2022 nastává zimní slunovrat. Krásné datum plné dvojek a doplňují jej jedničky. Numerologii umím jen okrajově, a tak přenechám rozbor raději povolanějším.

Slunce se dnes vrací a prodlužuje se den. Tma pomalu ustupuje světlu. Světlu, které tak moc hledáme. Hledáme toto světlo a přitom je nám na dosah. Nosíme je sami v sobě. Pokud jej nalezneme, zimu a tmu vítame stejně jako teplo a světlo.

Mám ráda zimní čas. Možná je to i tím, že jsem se narodila na Barboru. Těším se, když se den krátí a mohu zůstat sama se sebou nebo s tím, co mám ráda a co dělám jen v tomto ročním období.

Důvěrné období, kdy je čas na svíčky. Dívám se do jejich plamene nebo do ohně v krbu. Nechtěné myšlenky nechám plynout, naslouchám srdci, vnímám intenzivněji svůj dech. Jsem mnohem více ponořená ve svém nitru. Dívám se zpětně, co mi dané období dalo, vzalo a co bych ráda opustila.

I dnešní den slunovratu, který se říká, že je magický, zapálím svíčky a...

Přeji nám všem ať slunce svými paprsky prosvětlí každý kout našich příbytků, srdce, duše... Rozlučme se s pokorou a vděkem se vším, co již nepotřebujeme a vítejme nové, co k nám teprve přichází.

Krásný slunovrat všem

ZE ŽIVOTA

Nový rok 2024

01.01.2024
"Bez rodiny se člověk chvěje zimou v nekonečném vesmíru."

André Maurois

P.F. 2023

01.01.2023

Kulička uvnitř rolničky je schovaná. Je to vlastně takové její srdce. Bez ní by nemohla krásně znít. Přeji vám všem, aby jste své srdce slyšeli a váš život mohl nádherně znít po celý nový rok 2023.

Slunovrat

21.12.2022

"Dokonce i ta nejtemnější noc skončí a vyjde slunce."Viktor Hugo