Tkáňové soli - časté dotazy

06.03.2023

"Neexistují hloupé odpovědi, pouze chytré otázky."
AristotelesAdler Pharma Schüsslerovy soli

 Schüsslerovy tkáňové soli nebo také buněčné soli, taktéž biochemické soli jsou minerály a stopové prvky tělu vlastní. Veškeré uváděné informace se vztahují k biochemickým tkáňovým solím ve formě léčiva. Poznatky,  zkušenosti a dávkování vycházejí z mé praxe a z užívání přípravků rakouské firmy Adler Pharma.


Je nutné rozpouštět tkáňové soli v ústech?

 Ano. Účinné látky jsou vstřebávány přes sliznici ústní a sliznici hltanu, stejně jako přes jícen.


Je možné na počátku užívání tkáňových solí zhoršení stavu jako v homeopatii? 

Zhoršení stavu jako v homeopatii nenastává.


 Je možné kombinovat tkáňové soli s homeopatií?

Ano. Tkáňové soli lze kombinovat s homeopatií, neboť podporují jakýkoliv léčebný způsob.


Je možné kombinovat tkáňové soli s jinými léky? 

Ano. Je to možné, stejně v případě otázky homeopatie. Nesnižují účinek ostatních léků. Některé tkáňové soli pomáhají omezit nežádoucí účinky podávaných léků.


Jsou tkáňové soli dostačující, pokud některá látka v těle chybí?

Ne. Současně je důležité dbát na plnohodnotnou výživu, životosprávu a pohyb.


Ovlivňuje káva nebo pití alkoholu účinek tkáňových solí?

Obecně mají káva i alkohol velký vliv na látkovou výměnu. Při zvýšené konzumaci může být vylučování odpadních látek omezeno.


Mohou se tkáňové soli rozpouštět ve vodě?

Ano. Mohou být rozpouštěny v pitné vodě. Voda dle Dr. Schüsslera je tím nejlepším prostředkem pro rozpouštění tkáňových solí. Ostatní tekutiny, pokud by se v nich tkáňové soli rozpustily, ovlivňují jejich účinek.


Pomohou mi tkáňové soli, i když jim nevěřím?

Otázka spíše je, proč užívat něco čemu nevěřím? Tkáňové soli pomáhají tedy i tak. Zkušenosti s úplně malými dětmi, zvířaty nebo dokonce rostlinami nám ukazují, že jsou účinné.


Jak rychle působí tkáňové soli? 

Tkáňové soli působí různě rychle. Záleží, zda je problém akutní např. křeče - horká sedmička nebo se jedná o chronické onemocnění.


Může vzniknout závislost na užívání tkáňových solí? 

Ne, nemůže. Při velkém nedostatku minerálů, může vzniknout zvýšená potřeba po tkáňových solích. Tato potřeba se postupně vytratí při naplnění tělesných zásob potřebnými látkami. I kdyby byly tkáňové soli užívány i několik let, může být jejich užívání skončeno ze dne na den a nedostaví se žádné "abstinenční" příznaky. 


Ohrožuje mléčný cukr zuby? 

Ne. I při dlouhodobém užívání tkáňových solí neohrožuje zuby. Jak rychle působí tkáňové soli? 


Mohou se Schüsslerovy tkáňové soli užívat současně s Bachovými kapkami?

Ano, mohou. Dokonce se velmi doporučuje užívání tkáňových solí a bachovek. Úžasně se doplňují. Jen dodržte základní pravidlo, neužívat tablety a kapky dohromady v jeden čas.


Jak užívat tkáňové soli?

Tkáňové soli se užívají dle dávkování, které vám určí zkušený praktik. Obecně platí, že tablety necháte rozpustit v ústech - denní dávku rozdělíte do celého dne. Druhý způsob užívání - rozpustit denní dávku tablet ve vodě a  celý den popíjet. Každý doušek vody chvíli podržet v ústech.


Zaujaly vás biochemické tkáňové soli? Objednejte se na diagnostiku, při které se podrobně zjistí, co vám chybí a co nejvíce potřebujete.Rádi byste věděli, které tkáňové soli vašemu tělu chybí?

Objednejte se na diagnostiku. Je možné osobní setkání nebo i konzultace po telefonu.

Jste zvědaví, jak vám může pomoci tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum - sůl života? V dalších řádcích se dozvíte více. Perlička hned na začátku. Při silné chřipce s velkými bolestmi na různých místech těla, kdy jsem brečela bolestí a nemohla spát, mi přinesl krémgel Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum úlevu. Po natření bolestivého místa úleva...


"V určitých případech, jako například u pohmožděnin, spálenin, omrzlin či očních zánětech je kromě vnitřního použití možné a dokonce se i výrazně doporučuje vnější použití minerálních solí."

Dr.Schüssler
první vydání díla "Abgekürzten Therapie"