Tkáňové soli - časté dotazy

06.03.2023

"Neexistují hloupé odpovědi, pouze chytré otázky."
Aristoteles


Schüsslerovy tkáňové soli nebo také buněčné soli, taktéž biochemické soli jsou minerály a stopové prvky tělu vlastní. Veškeré uváděné informace se vztahují k biochemickým tkáňovým solím ve formě léčiva. Poznatky,  zkušenosti a dávkování vycházejí z mé praxe a z užívání přípravků rakouské firmy Adler Pharma.


Je nutné rozpouštět tkáňové soli v ústech?

 Ano. Účinné látky jsou vstřebávány přes sliznici ústní a sliznici hltanu, stejně jako přes jícen.

Je možné na počátku užívání tkáňových solí zhoršení stavu jako v homeopatii? 

Zhoršení stavu jako v homeopatii nenastává.

 Je možné kombinovat tkáňové soli s homeopatií?

Ano. Tkáňové soli lze kombinovat s homeopatií, neboť podporují jakýkoliv léčebný způsob.

Je možné kombinovat tkáňové soli s jinými léky? 

Ano. Je to možné, stejně v případě otázky homeopatie. Nesnižují účinek ostatních léků. Některé tkáňové soli pomáhají omezit nežádoucí účinky podávaných léků.

Jsou tkáňové soli dostačující, pokud některá látka v těle chybí?

Ne. Současně je důležité dbát na plnohodnotnou výživu, životosprávu a pohyb.

Ovlivňuje káva nebo pití alkoholu účinek tkáňových solí?

Obecně mají káva i alkohol velký vliv na látkovou výměnu. Při zvýšené konzumaci může být vylučování odpadních látek omezeno.

Mohou se tkáňové soli rozpouštět ve vodě?

Ano. Mohou být rozpouštěny v pitné vodě. Voda dle Dr. Schüsslera je tím nejlepším prostředkem pro rozpouštění tkáňových solí. Ostatní tekutiny, pokud by se v nich tkáňové soli rozpustily, ovlivňují jejich účinek.

Pomohou mi tkáňové soli, i když jim nevěřím?

Otázka spíše je, proč užívat něco čemu nevěřím? Tkáňové soli pomáhají tedy i tak. Zkušenosti s úplně malými dětmi, zvířaty nebo dokonce rostlinami nám toto ukazují. 

Jak rychle působí tkáňové soli? 

Tkáňové soli působí různě rychle. Záleží, zda je problém akutní např. křeče - horká sedmička nebo se jedná o chronické onemocnění. 

Může vzniknout závislost na užívání tkáňových solí? 

Ne, nemůže. Při velkém nedostatku minerálů, může vzniknout zvýšená potřeba po tkáňových solích. Tato potřeba se postupně vytratí při naplnění tělesných zásob potřebnými látkami. I kdyby byly tkáňové soli užívány i několik let, může být jejich užívání skončeno ze dne na den a nedostaví se žádné "abstinenční" příznaky. 

Ohrožuje mléčný cukr zuby? 

Ne. I při dlouhodobém užívání tkáňových solí neohrožuje zuby. Jak rychle působí tkáňové soli? 

Jak užívat tkáňové soli?

Tkáňové soli se užívají dle dávkování, které vám určí zkušený praktik. Obecně platí, že tablety necháte rozpustit v ústech - denní dávku rozdělíte do celého dne. Druhý způsob užívání - rozpustit denní dávku tablet ve vodě a  celý den popíjet. Každý doušek vody chvíli podržet v ústech.


Zaujaly vás biochemické tkáňové soli? Objednejte se na diagnostiku. Příběhy z praxe


Příběhy z praxe najdete na blogu v sekci Z poradny 

Škola volá!

27.08.2023
"Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti."

Jan Amos Komenský
"V nemoci se mění nálada od té, kterou vnímáme běžně v životě a pozorovatelé si této změny mohou často všimnout dříve a někdy dlouho před tím, než se nemoc projeví a léčením nálady mohou projevu choroby předejít."