Tři králové

08.01.2022

Co znamená svátek "Tři Králové" všichni víme nebo si informace jednoduše najdeme na internetu. Ráda se s vámi podělím o svůj prožitek.

Sobotní dopoledne je plné slunce. Venku pár vloček sněhu a mráz. Užívám si lenošení s čajem a vánoční knihou. Mezitím stačím i telefonovat. 

Telefonuji s přítelkyní. Náš hovor je jako vždy plný smíchu, který po chvíli vyrušilo jen tiché jemné zvonění domovního zvonku.

Jdu k oknu a vidím tři malé krále s jedním velkým. Zdvořile a velmi rychle se loučím. Jsem stále ještě v noční košili a županu. Mám totiž lenošící den po chiropraxi. Poslední král dopisuje číslici na naši branku. Odchází.

Odchází? Co s tím? Kolotoč v hlavě začíná. Nestihnu se obléct. Kde je najdu? No, nic, Rychle najdu papírovou bankovku a běžím v košili, županu i pantoflích před dům. Vybíhám na ulici a oni kráčí zpět. Uf.

Bankovka předána. Dostala jsem tři malé sáčky s cukrem ke kávě s obrázky tří králů. A jako odměnu ještě píseň. Chlapci ve věku 11-13let i s dospělým mužem zpívají. Zpívají nejistě, pěkně.

Je mi zima. Ovšem pocit u srdce je velmi hřejivý, plný dojetí. Všichni králové jsou úžasní. Odměním je svým upřímným úsměvem. Kdo mě zná, ví že je upřímný a neodolatelný... Popřejeme si vše dobré v novém roce a rozloučíme se.

Ještě dlouho se dívám, jak mizí poslední cíp pláště králů v zatáčce. Cítím vděk, lásku a pokoru. A zima, ta se někam vytratila...

ZE ŽIVOTA

"Bez rodiny se člověk chvěje zimou v nekonečném vesmíru."

André Maurois

Kulička uvnitř rolničky je schovaná. Je to vlastně takové její srdce. Bez ní by nemohla krásně znít. Přeji vám všem, aby jste své srdce slyšeli a váš život mohl nádherně znít po celý nový rok 2023.


"Dokonce i ta nejtemnější noc skončí a vyjde slunce."Viktor Hugo