Tři králové

08.01.2022

Co znamená svátek "Tři Králové" všichni víme nebo si informace jednoduše najdeme na internetu. Ráda se s vámi podělím o svůj prožitek.

Sobotní dopoledne je plné slunce. Venku pár vloček sněhu a mráz. Užívám si lenošení s čajem a vánoční knihou. Mezitím stačím i telefonovat. 

Telefonuji s přítelkyní. Náš hovor je jako vždy plný smíchu, který po chvíli vyrušilo jen tiché jemné zvonění domovního zvonku.

Jdu k oknu a vidím tři malé krále s jedním velkým. Zdvořile a velmi rychle se loučím. Jsem stále ještě v noční košili a županu. Mám totiž lenošící den po chiropraxi. Poslední král dopisuje číslici na naši branku. Odchází.

Odchází? Co s tím? Kolotoč v hlavě začíná. Nestihnu se obléct. Kde je najdu? No, nic, Rychle najdu papírovou bankovku a běžím v košili, županu i pantoflích před dům. Vybíhám na ulici a oni kráčí zpět. Uf.

Bankovka předána. Dostala jsem tři malé sáčky s cukrem ke kávě s obrázky tří králů. A jako odměnu ještě píseň. Chlapci ve věku 11-13let i s dospělým mužem zpívají. Zpívají nejistě, pěkně.

Je mi zima. Ovšem pocit u srdce je velmi hřejivý, plný dojetí. Všichni králové jsou úžasní. Odměním je svým upřímným úsměvem. Kdo mě zná, ví že je upřímný a neodolatelný... Popřejeme si vše dobré v novém roce a rozloučíme se.

Ještě dlouho se dívám, jak mizí poslední cíp pláště králů v zatáčce. Cítím vděk, lásku a pokoru. A zima, ta se někam vytratila...

ZE ŽIVOTA

Kulička uvnitř rolničky je schovaná. Je to vlastně takové její srdce. Bez ní by nemohla krásně znít. Přeji vám všem, aby jste své srdce slyšeli a váš život mohl nádherně znít po celý nový rok 2023.


"Dokonce i ta nejtemnější noc skončí a vyjde slunce."Viktor Hugo

"Mám před sebou další den. Mohu se zabývat žehráním na nepřízeň osudu. Mohu se sžírat závistí vůči všem, kdo podle mne mají víc než já. Mohu celý den promarnit vyhlížením zítřejšího štěstí. Raději se chci radovat z toho, co mám už dnes. Vzpomínat na všechno krásné, co jsem měl třeba včera, a přitom se těšit, že i zítra budu...