Cesta změny v lednu

01.01.2024
"Věřím, že začátek nemá konec. Protože začátek něčeho je proces. A ve skutečnosti neexistuje. Každý nový začátek je jen odkloněním na cestě."

Jakub Tenčl


V lednu tělo potřebuje odpočinek

Je leden, první kalendářní měsíc roku 2024. Před pár dny nám začala astronomická zima. V prosinci jsme si užili teplejší počasí i přívaly sněhu. Věřím, že se sníh vrátí, aby pokryl celou zem a my i příroda, jsme mohli stále ještě odpočívat, být v klidu a nabírat sílu až přijde jaro. 

A pokud si chcete občas zkrátit večer, můžete si přečíst nejen nový článek na blogu Ze života – Nový rok 2024, ale i lednové články staršího data. Třeba vám vykouzlí úsměv na tváři… 


Nachlazení, ledviny, močový měchýř

Leden bývá většinou nejchladnějším měsícem roku. Obecně byste měli dávat pozor na prochladnutí, neboť jsou více citlivé ledviny a močový měchýř. 

Samozřejmostí by měly být "nohy v teple", neboť jakmile začnou být prochladlé nohy, chlad se šíří do celého těla. A k nachlazení z prostydnutí je to jen krok.

V lednu je nejcitlivějším orgánem močový měchýř, který je i s dalšími orgány důležitý pro vylučování toxinů z našeho těla.


Rychlá pomoc na zánět močového měchýře

Nejčastější zdravotní potíží močového měchýře je zánět. Při zánětu se vyskytují bolesti, pálení a řezání při močení, časté nutkání na močení, někdy i výskyt krve v moči. Velké bolesti zad nejsou u tohoto typu zánětu také nic neobvyklého. Zde pomáhá viscerální terapie a Schüsslerovy tkáňové soli.

Na zánět močového měchýře je nejvhodnější tkáňová sůl č.3 Ferrrum phosphoricum D12. Můžete použít i kombinaci tkáňových solí 3+8+9 ( Ferrum phosphoricum D12, Natrium chloratum D6, Natrium phosphoricum D6). Z této směsi jsou vhodné i koupele nebo nanášet směs krémgelů Adler Topics na oblast močového měchýře.


Co nám ukazuje zdravotní stav močového měchýře

Močový měchýř v sobě hromadí odpadní látky a vylučuje je mimo tělo. Jeho stav vám ukazuje, jak umíte snášet a vypouštět tlak v životě, jak umíte nechat odejít staré bolesti… 

Minulost již nelze změnit. Je důležité propustit bolestí naplněné myšlenky, vzorce, emoce, které už vám neslouží. Najděte i druhou stranu mince a mějte z tohoto poznání užitek. Schopnost přijetí a přizpůsobení se jsou klíčová slova spojená s činností močového měchýře.


Leden je plný očekávání

V lednu si mnozí dáváte různá předsevzetí. Předsevzetí, která jsou plná cílů, jež jsou často v rovině snů a realita je hodně daleko. V onu chvíli se začnou objevovat emoce, které ne vždy přispívají k harmonii našeho bytí. 

Pro zpracování emocí jsou vám nápomocné Bachovy květové esence s užívací lahvičkou na míru. Užívací lahvička na míru je dležitá, neboť univerzální "bachovky" nejsou na míru. Každý k jedné emoci např. strach, má jiné projevy a jinak jej cítí. Tedy na výše zmíněný strach může být mnoho kombinací :)


Jak se zbavit strachu a stresu ze zkoušek

V lednu očekávají nejen děti vysvědčení. Tomu předchází období zkoušek, písemek a u některých se může objevit tréma, strach, panika… V tomto případě je vhodné užívat Krizovou esenci – Rescue Remedy nebo tkáňovou sůl č. 7 Magnesium phosphoricum D6. 

Pokud trpíte strachem a stresem při každé zkoušce, dejte přednost Bachovým esencím s užívací lahvičkou na míru. Z mnohaleté praxe vím, že vždy pomáhá.


A co nakonec

Přeji nám všem ať nový rok je plný zázraků a splněných přání...Rady, tipy a doporučení, jak si udržet zdraví, duševní pohodu a radost po celý rok.

"Budeme -li mít v sobě velkou lásku, povede každou naši myšlenku, každý náš čin a nikdy nikomu neuškodí."

Edward Bach
"Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo."

Voltaire
"Odpouštět a neživit v sobě zlobu jsou prostředky k nápravě ostatních."

Konfucius

Rady, tipy a doporučení, jak si udržet zdraví, duševní pohodu a radost po celý rok.

"Budeme -li mít v sobě velkou lásku, povede každou naši myšlenku, každý náš čin a nikdy nikomu neuškodí."

Edward Bach
"Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo."

Voltaire
"Odpouštět a neživit v sobě zlobu jsou prostředky k nápravě ostatních."

Konfucius