Schüsslerovy tkáňové soli účinky - č. 1 Calcium fluoratum

09.02.2024
Co podporuje Schüsslerova tkáňová sůl č. 1 Calcium fluoratum D12

Tkáňová sůl č. 1 Calcium fluoratum podporuje na fyzické úrovni elasticitu, pohyblivost, pružnost. Změkčuje zatvrdliny a zpevňuje povolené tkáně. Na úrovni psychické přináší do života dostatek odvahy ke změnám, k odtržení se od starých vzorců myšlení, chování...


Kde najde tkáňová sůl č. 1 Calcium fluoratum nejvíce uplatnění

Calcium fluoratum D12 nejvíce potřebují kosti, vrchní vrstva kůže, cévy, svaly, vazy, zuby (zubní sklovina), šlachy, oční čočka, mozek, vnitřní orgány jako srdce, plíce, ledviny… Vše, kde je důležitá elasticita, tedy zvýšená pružnost tkáně.


Jakým způsobem mohu doplnit tkáňovou sůl č. 1 Calcium fluoratum 

Tkáňové soli všeobecně můžete užívat vnitřně formou tablet nebo využít jejich převážně vnější aplikace v podobě krémů a krémgelů. Učinky tkáňových solí i krémů se dostavují různě rychle vždy v závislosti na době trvání nedostatku...


Kde mohu použít krém Adler Topics Nr. 1 Calcium fluoratum

Krém nebo krémgel Nr. 1 Calcium fluoratum můžete obecně použít všude, kde chybí pružnost, elasticita...


Jak napravit ploché nohy a kladívkové prsty

Důležitá je pravidelnost. Ploché nohy natírejte  Nr. 1 Calcium fluoratum - krém nebo krémgel a  následně promasírujte. Kladívkové prsty - zkrácené prsty na nohou, natírejte krémem nebo krémgelem 2x denně. Přidejte i užívání tkáňové soli č. 1 Calcium fluoratum D12. V obou případech používáme dlouhodobě.


Je krém Nr. 1 Calcium fluoratum vhodný na popraskané paty

Ano. Krém Nr. 1 Calcium fluoratum pomáhá pokud se nám tvoří mnoho zrohovatělé kůže na patách, prstech nebo loktech. Ztvrdlá kůže, tvorba rohoviny, bolestivé trhliny nejen na patách, mozoly, kuří oka, rozpraskané ruce - pravidelně natírejte alespoň 2 x denně.


Co pomáhá na hemoroidy

Zde je nutné užívat tkáňovou sůl č. 1 Calcium fluoratum D12. Podpořit léčbu hemoroidů můžete ještě krémgelem Nr. 1 Calcium fluoratum. Po každé očistě vtírejte jemně krémgel, aby došlo ke zpevnění žilní stěny.


Mohu natírat křečové žíly krémem Nr. 1 Calcium fluoratum

Ano, určitě. Křečové žíly  jemně natírejte krémgelem Nr. 1 Calcium fluoratum. Vhodné je současně i užívání tkáňové soli Nr. 1 Calcium fluoratum D12 od firmy Adler Pharma. Pomáhá s obnovou elasticity žil a dochází i k jejich zpevnění. 


Co na strie v těhotenství nebo pokud již strie máte

Krém nebo krémgel Nr. 1 Calcium fluoratum pomáhá během těhotenství předcházet těhotenským striím. Natírejte břicho i stehna. Pokud již strie máte, natírejte ráno a večer Nr. 1 a přidejte i krém nebo krémgel Nr. 11 Silicea.


Slabé tkáně během těhotenství

Objeví-li se během těhotenství slabé tkáně, natírejte je delší dobu, a to nejméně 3 měsíce. Je vhodné dělat i zábaly s krémem Nr. 1 Calcium fluoratum.


Použití krémgelu Nr. 1 Calcium fluoratum před porodem

Natírejte oblast hráze krémgelem Nr. 1 Calcium fluoratum nejméně 6 týdnů před porodem a jemně masírujte 2x - 3x denně. Dále věnujte péči i oblasti břicha, tříslel a stehen. 


Trápí vás povislé břicho a prsa

Pravidelně pečujte o oblast břicha a hrudi krémem nebo krémgelem Nr.1 Calcium fluoratum. U prsou je důležité ještě natírat místa v oblati klíčních kostí.


Pokles pánevních orgánů

Při poklesu pánevních orgánů (děloha, močový měchýř) - natírejte zvenku místa, kde se orgán nachází (oblast podbřišku).


Jak urychlit hojení ječného zrna

Ječné zrno bez projevu zánětu nebo bezbolestný a nepohyblivý uzlík (chalazion – vlčí zrno) - několikrát denně velmi jemně naneste krémgel Nr. 1 Calcium fluoratum. Při zánětu je vhodné užívání tkáňové soli č. 3 Ferrum phosphoricum D12 spolu s tkáňovou solí č. 1 Calcium fluoratum D12.


Co na praskliny na kůži

Praskliny na dlaních, na konečcích prstů nebo mezi prsty, za ušima, popraskané a ztvrdlé rty, v konečníku... natírejte několikrát denně krémem nebo krémgelem Nr. 1 Calcium fluoratum.


Jak se zbavit prasklého koutku

Tvoří se vám často prasklé koutky? Užívejte tkáňovou sůl č. 1 Calcium fluoratum D12 a zároveň vtírejte několikrát denně krém nebo krémgel Nr. 1 Calcium fluoratum. Můžete jej také použít na popraskané a ztvrdlé rty.


Problémy s nehty, křehké, lámající, tvrdé...

Při problémech s růstem nehtů, nehtovým lůžkem, lámavostí nebo křehké nehty natírejte krémgelem Nr. 1 Calcium fluoratum. Pokud máte záděry okolo nehtů opět použijte krém nebo krémgel. Pro zdravé nehty jsou též vhodné zábaly a masáže nehtů i jejich okolí.


Perličky nakonec. Co na vrásky

Ztrácí vaše pleť pružnost a máte vrásky? Téměř "zázračné" jsou protivráskové pleťové krémy Adler Topics Nr. 1 Calcium fluoratum a Nr. 11 Silicea.

Ráno natírejte pleť krémem nebo krémgelem Nr. 1 Calcium fluoratum, dodá vaší pleti elasticitu. Večer po důkladném očištění pleti použijte krém nebo krémgel Nr. 11 Silicea, který redukuje tvorbu vrásek a vyhlazuje již vrásky vzniklé. Pravidelné používání zmírní a zjemní vrásky.  Vhodné je i užívání tkáňové soli č. 1 Calcium fluoratum D12 a č. 11 Silicea D12.


Jak velké je balení krémů/krémgelů

Vysoce ředěné krémy a krémgely jsou dostupné v balení  50 ml a 200 ml.  


Další informace

Více informací o tkáňových solích najdete na blogu SCHÜSSLEROVY SOLI.

Rádi byste věděli, které tkáňové soli vašemu tělu chybí?


Objednejte se na diagnostiku. Je možné osobní setkání nebo i konzultace po telefonu.


Jste zvědaví, jak vám může pomoci tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum - sůl života? V dalších řádcích se dozvíte více. Perlička hned na začátku. Při silné chřipce s velkými bolestmi na různých místech těla, kdy jsem brečela bolestí a nemohla spát, mi přinesl krémgel Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum úlevu. Po natření bolestivého místa úleva...


"V určitých případech, jako například u pohmožděnin, spálenin, omrzlin či očních zánětech je kromě vnitřního použití možné a dokonce se i výrazně doporučuje vnější použití minerálních solí."

Dr.Schüssler
první vydání díla "Abgekürzten Therapie"