Cesta změny v dubnu

01.04.2024


"Odpouštět a neživit v sobě zlobu jsou prostředky k nápravě ostatních."

Konfucius


Duben začíná aprílem

1. duben? V našich končinách určitě všichni víte, co znamená. Ano, APRÍL. Vězte, že jsem článek pro vás psala pár dnů s předstihem, tedy s vážností a odpovědností. Vyvedení aprílem raději ponechám na vašich blízkých, přátelích… Přeji vám, ať se vaše bránice trochu procvičí :))) 

Smích budete po celý duben potřebovat, neboť tento měsíc se posilují z vnitřních orgánů játra.


Co je důležité posilovat v dubnu

V březnu jste posilovali a hýčkali žlučník a v dubnu se budeme věnovat játrům i emocím s nimi souvisejícími. 

A nejen to. Je tu opět změnu času.. No, není to k vzteku? A máme tu opět játra. :) Dle ohlasu klientů má většina se změnou času spojenou bolest hlavy, "rozhozené" spaní, přidává se i větší únava…


Jak se vyrovnat se změnou času

Zaměřím se první na změnu, kterou je čas. Zde mohou pomoci Bachovy esence s lahvičkou na míru, neboť u každého je prožívání, této dvakrát do roka se opakující změny, jiné. Obecně by byly vhodné esence - Ořech, Bílý kaštan, Oliva, Habr, Zimolez, Cesmína. O jednotlivých esencích se můžete dočíst na stránce Bachovy květové esence.


Detoxikace organismu a Schüsslerovy tkáňové soli

V dubnu je vhodné začít DETOX se Schüsslerovými solemi. Doba trvání očisty organismu je 3 – 6 týdnů. Užívejte vždy 4-5 tablet od každého minerálu. Denní dávka je celkem 16 – 20 tablet. Do úst vkládejte nejvíce 2 minerální soli najednou a po úplném rozpuštění, můžete vložit další. Denní dávku tkáňových solí si rozdělte během celého dne.


Návod na detoxikaci organismu pomocí tkáňových solí

  • Ráno - č. 9 Natrium phosphoricum D6 
  • Poledne - č.11 Silicea D12
  • Odpoledne - č.6 Kalium sulfuricum D6
  • Večer - č.10 Natrium sulfuricum D6

Užívejte dle informací výše v textu. Otázky a odpovědi o tkáňových solích najdete na blogu Schüsslerovy soli v článku "Tkáňové soli – časté dotazy".


Játra a nezpracované emoce

Játra na rovině emocí souvisí s nevyřešenou zlobou, žárlivostí, záchvaty vzteku, afektivním chováním, agresivitou, závislostmi… Velký stres, který každodenně zažíváme v posledních letech zdraví jater také nepomáhá. 

A jak na emoce, které souvisí s játry? Nejlépe s úsměvem a pozitivní myslí. 

Ne vždy se nám tento téměř ideální stav podaří. Pomoci vám mohou opět Bachovy květové esence. Mezi nejvhodnější patří Cesmína ostrolistá, Netýkavka žlázonosná, Buk lesní, Slíva třešňová a Vrba žlutá.


Játra a tkáňové soli

Pokud chcete užívat pouze minerál vhodný pro játra, vyberte tkáňovou sůl č.10 Natrium sulfuricum D6. K výše zmíněnému stresu nebo závislostem můžete přidat sůl č.7 – Magnesium phosphoricum D6.


Kraniosakrální terapie a ošetření jater

Máte pocit, že by si vaše játra zasloužila více pozornosti? Můžete jim dopřát kraniosakrální terapii pro celkové uvolnění organismu nebo spojenou s viscerální terapií, kde se více zaměříme na játra a žlučník. 

Přeji vám ať vaše tělo i duše opět tančí jeden oslavný tanec nejen při pálení čarodějnic 30.4.Rady, tipy a doporučení, jak si udržet zdraví, duševní pohodu a radost po celý rok.

"Budeme -li mít v sobě velkou lásku, povede každou naši myšlenku, každý náš čin a nikdy nikomu neuškodí."

Edward Bach
"Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo."

Voltaire
"Odpouštět a neživit v sobě zlobu jsou prostředky k nápravě ostatních."

Konfucius