Cesta změny v květnu

01.05.2024

 

"Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo."

Voltaire


Jak pečovat o své zdraví v květnu

Je první máj, lásky čas... Květen je nejen měsícem lásky, ale zároveň i měsícem, kdy byste měli dát větší pozornost svému srdci a tím i vašim vztahům.


Důležitost srdce pro naše tělo

Srdce je pro náš organismus velmi důležité a přece o něj tak málo pečujeme, 

Často ani nevíte, že nějaké srdce máte. Většina z vás jej postřehne až ve chvíli, kdy není vše úplně v pořádku. Bušení srdce, tíseň na hrudi, tlak za hrudní kostí, špatné dýchání, to vše vás vede k zastavení a vnímání vlastního těla, vlastní existence. Existence, o kterou najednou projevíte strach. A kruh je ukončen.


I vaše srdce má emoce

Strach srdce ještě více uzavře. Nyní nemám na mysli žádné onemocnění srdce, které vždy patří do rukou odborného lékaře – kardiologa. Myslím spíše na to, jak moc jsme odpojeni od vnímání těla. 

Často se při kraniosakrální terapii ptám, zda klient vnímá své srdce, a kde jej vlastně má. Dovídám se mnohé, jen ve většině případů ne to, že je srdce radostné, volné a plné lásky, dávající i přijímající. 

Jestli jste se při čtení řádků našli, můžete vyzkoušet kraniosakrální terapii "Promlouvání k srdci". Na tuto terapii je nutné se vždy domluvit předem, abychom měli dostatek času, klidu a prostoru pro ošetření. 

V rámci klasické kraniosakrální terapie je možné ošetřit srdce také viscerální terapií. Nutné vždy objednat předem, opět pro dostatek času na ošetření.


Kraniosakrální terapie zkušenosti z ošetření

Podělím se s vámi o zážitek mé klientky z ošetření kraniosakrální terapií.

"... Poté, co jsem se uložila na lehátko, se delší dobu "nic" nedělo. Cítila jsem různě brnění v chodidlech, lýtku. V určitých chvílích jsem vnímala jemný hmat Moniky. Celé to bylo velmi příjemné, poležet si v teple, na chvíli vypnout. Kromě většího tlaku v oblasti kolenou jsem nic dalšího nepociťovala.

Až do momentu, kdy se Monika přemístila od nohou k hlavě. V jedné chvíli, kdy zřejmě došlo k navození tzv. klidového bodu, jsem intenzívně, tak jako málokdy, možná ani nikdy předtím, pocítila tlukot svého srdce.

V první chvíli mě překvapila ta intenzita pocitu uvědomění si vlastního srdce. Jak tluče, že ho člověk má, že je (zatím) zdravé a umožňuje mi být naživu. Vnímat. Cítit.


Jak často si tohle člověk nejen uvědomí, ale pocítí? Pocítí tak, že se vám v těle rozleje teplo a cítíte se slastně? Horolezci kvůli tomu lezou na osmitisícovky, aby cítili, že žijí. Já jsem to zažila u Moniky..."

Celý článek a mnohé další o kraniosakrální terapii najdete na stránce Napsali o mně.


Srdce a srdeční čakra

Srdce souvisí se srdeční čakrou. Této 4. čakře přísluší barvy zelená a růžová. Pokud je tato čakra uzavřená, je vhodné ji podpořit výše zmíněnými barvami. Kdo má rád minerály, může použít polodrahokam růženínu ve formě přívěsku.


Pomáhají Bachovy esence srdci

Ano. Srdci i vztahům pomáhají Bachovy esence. Vždyť srdce a vztahy jsou plné emocí. Pokud se dobře znáte a nemáte náladu o svých emocích mluvit, můžete si vybrat z 39 Bachových esencí sami a nechat si namíchat svou lahvičku. 

V esencích se ztrácíte a máte pocit, že potřebujete všechny najednou? Mám jednoduché řešení :) Objednejte se na konzultaci.


Srdce a Bachovy květové esence

Obecně je pro srdce důležitá Bachova květová esence Cesmína ostrolistá, Vlašský ořech, Snědek okoličnatý, Zeměžluč lékařská, Zimolez kozí list, Kaštan jedlý nebo Řepík lékařský. 

Podrobný popis k Bachovým esencím najdete tady. Pokud  Bachovy esence neznáte, přečtěte si stránku Bachova květová terapie, aby jste se s nimi mohli lépe seznámit.


Hořčík a jeho důležitost

Hořčík je důležitý minerál pro náš organismus. Většina populace v naší zemi jej zná a v nějaké formě užívá nebo se snaží doplnit do stravy. Nachází se v mozku, míše, kostech, srdci, střevech a dalších orgánech v dutině břišní, ve štítné žláze, nervových a svalových buňkách. Má vliv na srdeční činnost, srážlivost krve, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. 


Srdce a tkáňové soli

Pro některé z vás, kteří raději věří tabletám, je vhodné pomoci srdci užíváním Schüsslerových tkáňových solí. Zpravidla je nejdůležitější tkáňovou solí pro srdce č. 7 Magnesium phosphoricum D6

Další tkáňovou solí, která je nápomocná srdci, aby "mělo svou pružnost a nezbytnělo", je č. 1 Calcium fluoratum D12.


Květen - láska, srdce, vztahy, Den matek

Květen je plný lásky, kdy příroda je oděná do květů. Některé z nich se dostanou i s poděkováním maminkám. I Příroda nám napomáhá otevřít se sami sobě, našim nejbližším, světu... 

Přeji vám láskyplné prožití májových dnů.
Rady, tipy a doporučení, jak si udržet zdraví, duševní pohodu a radost po celý rok.

"Budeme -li mít v sobě velkou lásku, povede každou naši myšlenku, každý náš čin a nikdy nikomu neuškodí."

Edward Bach
"Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo."

Voltaire
"Odpouštět a neživit v sobě zlobu jsou prostředky k nápravě ostatních."

Konfucius