Schüsslerovy tkáňové soli účinky - č. 2 Calcium phosphoricum

02.03.2024
Tkáňové soli Calcium phosphoricum
Tkáňové soli Calcium phosphoricum


Jste zvědaví, jak vám může pomoci tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum - sůl života? V dalších řádcích se dozvíte více. Perlička hned na začátku. Při silné chřipce s velkými bolestmi na různých místech těla, kdy jsem brečela bolestí a nemohla spát, mi přinesl krémgel Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum úlevu. Po natření bolestivého místa úleva vydržela téměř dvě hodiny. Mohla jsem spát a nabírat síly. Jakmile mne bolest vzbudila, natřela jsem postižená místa znovu. Krémgel Nr. 2 Calcium phosphoricum je pro mne "zázrak" a má své místo v domácí lékárničce. Používám jej téměř na všechny bolsti. Pokud někam cestuji, cestuje se mnou. Stejné zkušenosti má po doporučení i mnoho mých klientů. 


Co podporuje Schüsslerova tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6

Tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum je nazývána "sůl života, regenerační sůl nebo dětská sůl". Na fyzické úrovni podporuje látkovou výměnu bílkovin, tvorbu hormonů, krvetvorbu, výstavbu, růst kostí... Na psychické úrovni přináší do života zklidnění obzvláště u dětí, důvěru v sebe i ostatní.


Kde najde tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum nejvíce uplatnění

Schüsslerovu tkáňovou sůl Calcium phosphoricum D6 nejvíce potřebují kosti, svaly, vazy, zuby, krev...


Jakým způsobem mohu doplnit tkáňovou sůl č. 2 Calcium phosphoricum

Tkáňové soli všeobecně můžete užívat vnitřně formou tablet nebo využít jejich převážně vnější aplikace v podobě krémů a krémgelů. Učinky tkáňových solí i krémů se dostavují různě rychle vždy v závislosti na době trvání nedostatku...


Jak se zbavit bolesti hlavy

Jste v napětí nebo přetíženi prací? Často vás z výše uvedených důvodů bolí hlava? Užívejte tkáňovou sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6 a přidejte č. 7 Magnesium phosphoricum D6. Můžete užívat formou horkého nápoje. Pro migrénu platí jiná kombinace tkáňových solí.


Co na průhledné zuby a bílé skvrny na zubech

Užívejte směs solí č. 1 Calcium fluoratum D12 a č. 2 Calcium phosphoricum D6. Vhodné je doplnit péči o zuby zubní pastou BaseDent od firmy Adler Pharma.


Svalové křeče v lýtkách nebo prstech u nohou nejen v těhotenství

Tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6 má zahřívací účinky, uvolňuje svalové napětí, namožené svaly, křeče v chodidlech i lýtkách. Především u těhotných žen se křeče v lýtkách objevují. Výše zmíněná tkáňová sůl přináší uvolnění napětí… Můžete doplnit krémgelem Nr. 2 Calcium phosphoricum nebo krémem Regidol obojí od firmy Adler Pharma.


Co pomáhá na růstové bolesti

"Růstové bolesti" u dětí se objevují převážně večer nebo v noci. Bolest je někdy velká a přináší i slzy (vlastní zkušenost, když jsem rychle vyrostla). Užívejte tkáňovou sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6 ve vyšších dávkách a zároveň natírejte místa postižená růstovou bolestí krémgelem Nr. 2 Calcium phosphoricum nebo krémem Regidol. Užívání je nutné po delší dobu.


Co na podporu zlomenin a osteoporózy

Na podporu hojení zlomenin užívejte tkáňovou sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6. Urychluje hojení a tiší bolesti i v místech starých zlomenin. Když se ozývají staré zlomeniny při změnách počasí a cítíte v těchto místech bolest, přidejte i natírání krémgelem Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum.Trápí vás studené ruce, nohy nebo zimomřivost

Tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6 je zahřívací solí a pomáhá k prokrvení. Je potřeba delší doby užívání.


Syndrom neklidných nohou

Při častém mravenčení nohou, syndromu neklidných nohou, brnění, pocitech necitlivost a neklidu v končetinách - prstech, rukou, nohou užívejte tkáňovou sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6. Natírejte a masírujte pravidelně končetiny krémgelem Nr. 2 Calcium phosphoricum nebo krémem Regidol od firmy Adler Pharma.


Jak zmírnit potíže kolem přechodu

V období klimakteria pomáhá tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6 s hormonálními změnami. Vhodné je užívání s tkáňovou solí č. 8 Natrium chloratum D6, která pomáhá na suché sliznice, pleť… U dalších potíží menopauzy je důležitá diagnostika.Bílé skvrny na nehtech

Objeví se vám občas bílé skvrny na nehtech? Užívejte tkáňovou sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6.


Přecitlivělost na počasí

Trápí vás přecitlivělost na počasí, která se může vyznačovat rychlým nástupem potu, nervozitou, strachem. Dopřejte svému tělu tkáňovou sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6. Užívání této tkáňové soli potrvá delší dobu než se stav zlepší.


Co dělat s nespavostí

Máte problém s usínáním, neustálým buzením, někdy se objeví i rychlý pulz? Užívejte opět tkáňovou sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6. Směs na usínání č. 2 Calcium phosphoricum D6 + č. 7 Magnesium phosphoricum D6. Od každé ze zmíněných tkáňových solí vezměte 7 – 10 tablet, dejte do malého šálku a zalijte horkou vodou. Popíjejte velmi teplé asi 15 minut před spaním. Spánek ještě můžete podpořit krémgelem Nr. 2 Calcium phosphoricum. Natřete si oblast solar plexu a záda. Krásné sny :)


Sklon ke krvácení z nosu u dětí

Pokud vaše dítě občas krvácí z nosu a je bledé, může jít o nedostatek tkáňové soli č. 2 Calcium phosphoricum D6. Tato tkáňová sůl tlumí sklon ke krvácení z nosu. Užívejte delší dobu, nejméně 3 měsíce. Zároveň natírejte krémgelem Nr. 2 Calcium phosphoricum oblast čela a křídla nosu.


Co pomáhá na štěkavý kašel

Štěkavý kašel se vyskytuje především u dětí. Užívejte směs tkáňových solí č. 2 Calcium phosphoricum D6 a č. 4 Kalium chloratum D6.


Cítíte napětí v oblasti krční páteře nebo bolest v šíji

Napětí v oblasti krční páteře nebo bolesti v šíji mohou být způsobeny dlouhodobým stresem, neustálým vnějším tlakem, nesprávným držením těla, dlouhým sezením u počítače, mobilu… bez protažení. Místa postižená napětím nebo bolestí natírejte několikrát denně krémgelem Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum. Zároveň užívejte tkáňovou sůl č. 2 Calcium phosphoricum D6.


Je tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum vhodná v těhotenství

Ano. Tato tkáňová sůl je vhodná nejen po celou dobu těhotenství, ale zároveň je velmi potřebná i v období kojení a nějakou dobu i po něm. V období těhotenství je č. 2 Calcium phosphoricum D6 důležité zároveň i pro dítě, neboť pomáhá se zdravou stavbou kostí, svalů, zubů.


Kde mohu použít krém Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum

Krém nebo krémgel Nr. 2 Calcium phosphoricum můžete použít při masáži, k posílení kostí, při růstových bolestech, po zlomenině, při svědění, mravenčení, poruchách spánku, pocitech necitelnosti, krvácení z nosu, bolestech hlavy...


Je krém Nr. 2 Calcium phosphoricum vhodný na namožené svaly

Ano. Krém Nr. 2 Calcium phosphoricum je vhodný na namožené svaly z přepětí nebo při svalových křečích.


Jak velké je balení krémů/krémgelů

Vysoce ředěné krémy a krémgely jsou dostupné v balení 50ml a 200ml.


Další informace

Více informací o tkáňových solích najdete na blogu SCHÜSSLEROVY SOLI.


Rádi byste věděli, které tkáňové soli vašemu tělu chybí?


Objednejte se na diagnostiku. Je možné osobní setkání nebo i konzultace po telefonu.


Jste zvědaví, jak vám může pomoci tkáňová sůl č. 2 Calcium phosphoricum - sůl života? V dalších řádcích se dozvíte více. Perlička hned na začátku. Při silné chřipce s velkými bolestmi na různých místech těla, kdy jsem brečela bolestí a nemohla spát, mi přinesl krémgel Adler Topics Nr. 2 Calcium phosphoricum úlevu. Po natření bolestivého místa úleva...


"V určitých případech, jako například u pohmožděnin, spálenin, omrzlin či očních zánětech je kromě vnitřního použití možné a dokonce se i výrazně doporučuje vnější použití minerálních solí."

Dr.Schüssler
první vydání díla "Abgekürzten Therapie"