Tkáňové soli - cestovní lékárnička

27.06.2023

"To co zapomeneš, nepotřebuješ."

John Lennon 


 Čekají nás dva měsíce prázdnin, dovolené, slunce, vody a mnoho zážitků. S blížícím se odjezdem na dovolenou se u některých z nás objevuje strach, nervozita a stres se stoupající tendencí. "Máme vše, jen abychom na něco nezapomněli, co zbývá ještě zabalit. Jsou platné doklady, chybí pojištění, v práci je toho více než obvykle…"

Na výše zmíněné emoce související s přípravami na dovolenou pomáhá tkáňová sůl č.7 Magnesium phosphoricum. Několikrát denně vypijte "horkou sedmičku". Přípravy zvládnete v klidu, bez stresu a nervozity.

Příprava "horké sedmičky" = HS

Do malého šálku dejte 7 až 10 tablet č.7 Magnesium phosphoricum. Zalijte horkou vodou a můžete zamíchat čímkoliv, jen se vyhněte kovu, neboť snižuje účinnost tkáňových solí. Vypijte, co nejvíce teplé po doušcích. Každý doušek chvíli podržte v ústech než jej polknete.

Trpíte vy nebo vaše děti při cestování nevolností – kinetózou? 10 dní před samotnou cestou začněte s užíváním tkáňových solí č. 3+7+8+9. Od každého druhu solí odpočítejte denní dávku, tj. 7 tablet. Celkem 28 tablet denně. Rovnoměrně užívejte během dne. Nechejte rozpustit v ústech vždy nejvíce 2 tablety, nikdy ne celé množství najednou. Můžete zvolit i druhou variantu - rozpusťte uvedené množství v 1 litru teplé vody. Popíjejte po celý den a každý doušek chvíli podržte v ústech.

Co vše potřebujete na dovolenou do cestovní lékárničky s tkáňovými solemi? Osvědčené kombinace, které jsem vyzkoušela :) Většinou vystačím s níže uvedenými biochemickými tkáňovými solemi, a jak jinak než od firmy Adler pharma.

č.3 Ferrum phosphoricum - teplota do 38,5˚C, letní chřipka, zánět močového měchýře, bolesti zubů, sluneční vyrážka, pocit nachlazení...

č:7 Magnesium phosphoricum - stres, bolest hlavy, křeče, zácpa, ranní únava, špatné usínání ze stresu…

č.8 Natrium chloratum - spálení od slunce, průjem, vodnatá rýma, štípnutí hmyzem…


Kombinace tkáňových solí, které se mi osvědčily:

Bolesti všeho druhu - pulzující, tepající – č.3 Ferrum phosphoricum

Bolest v krku, uší - č. 3 Ferrum phosphoricum– jedna tableta po druhé nechat rozpustit v ústech do odeznění

Bolesti sedacího nervu – akutně "horká sedmička"

Horečka přes 38,5˚C – č.5 Kalium phosphoricum jedna tableta po druhé nechat rozpustit v ústech do snížení teploty, dále několik dnů užívat č.3 Ferrum phosphoricum pro posílení imunity

Kašel - hlenitý č.3+4 Ferrum phosphoricum + Kalium chloratum

            - křečovitý č.3+4+7 Ferrum phosphoricum + Kalium chloratum + Magnesium phosphoricum

Kocovina - č. 3+10 Ferrum phosphoricum + Natrium sulffuricum užívejte jednu tabletu po druhé do odeznění

Nesnášenlivost slunce – č.3 Ferrum phosphoricum – vhodné užívat již před létem nebo dovolenou

Opar na rtu či v nose - Balsalip/Cremalip – jakmile cítíte, že opar jemně "ťuká jako jehlička" hned postižené místo jemně potřete. Potírejte v pravidelných intervalech do odeznění. Pokud natřu hned, stačí 2-3x, opar se vůbec neobjeví.

Otoky po štípnutí hmyzem - č. 3+4+8 Ferrum phosphoricum + Kalium chloratum + Natrium chloratum

Pálení žáhy v oblasti jícnu - č. 8 Natrium chloratum v silném dávkování do odeznění

Pocit plnosti po jídle – č.6 Kalium sulfuricum – vzít hned po jídle 5 až 6tablet

Potíže s cestováním, jet lag – 5+9 Kalium phosphoricum + Natrium phosphoricum

Průjem - č. 3+8+9+10 Ferrum phosphoricum + Natrium chloratum + Natrium phosphoricum + Natrium sulfuricum

Spálení sluncem – č.3+5+8+CG 8 Ferrum phosphoricum + Kalium phosphoricum +Natrium chloratum + krémgel Natrium chloratum (krémgel jemně vtírat dle potřeby)

Tekoucí vodnatá rýma – č.3+8 Ferrum phosphoricum +Natrium chloratum

SMĚS PRO ŘIDIČE – č.3+9 Ferrum phosphoricum + Natrium phosphoricum 


Veškeré dávkování i kombinace doporučuji pouze od již zmíněné firmy Adler pharma. S jinými výrobci nemám zkušenosti. Není dobré v jedné dávce kombinovat tkáňové soli od různých výrobců.


Přeji vám krásné léto a pokud budete potřebovat poradit s dávkováním nebo by jste rádi zkusili diagnostiku, která je velmi přesná, ráda vás uvítám v prostoru "Cesta změny".

Příběhy z praxe


Příběhy z praxe najdete na blogu v sekci Z poradny

Škola volá!

27.08.2023
"Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti."

Jan Amos Komenský