Cesta změny v červenci

01.07.2024
"To co zapomeneš, nepotřebuješ."

John LennonJak pečovat o své zdraví v červenci

V červnu jsme pečovali o tenké střevo a v měsíci červenci se zaměříme na krevní oběh. Červenec je měsícem prázdnin a dovolených, proto zde najdete i odpovědi na otázky, které souvisí s přípravou na cestování, aby bylo poklidné a vy jste si užili radostné léto.


Krevní oběh

Krevní oběh je uzavřenou cévní soustavou, kterou tvoří srdce spolu s cévami. Potíže krevního oběhu se mohou projevovat jako mravenčení v končetinách, křeče svalů, tíha v nohou, změny srdečního rytmu, vysoký tlak a s tím související bolesti hlavy, závratě nebo hučení v uších, nízký tlak s projevy studených končetin, chvilkové závratě nebo rychlé mdloby při rychlém vstávání…


Co pomáhá s oslabeným krevním oběhem

S oslabeným krevním oběhem vám může pomoci biochemická tkáňová sůl č.7 Magnesium phosphoricum D6 a č. 5 Kalium phosphoricum D6. Při poruchách s krevním oběhem pomáhají výše zmíněné tkáňové soli a dále  č. 2 Calcium phosphoricum D6 a č. 8 Natrium chloratum D6

Pro přesné určení jednotlivých biochemických solí a jejich dávkování využijte diagnostiku zkušeného praktika. S krevním oběhem pomáhá i kraniosakrální ošetření. 


Červenec - léto, prázdniny, dovolená

Červenec je prvním ze dvou měsíců prázdnin. Je měsícem, kdy děti mají volno a vy se chystáte na dovolenou. Obvykle s přípravami na odjezd nervozita stoupá a stres se zabydlel na prahu vašeho domova :) "Máme vše, jen abychom na něco nezapomněli, co zbývá ještě zabalit. Jsou platné doklady, chybí pojištění, v práci je toho více než obvykle…"


Jak pomáhají Bachovy esence se stresem 

Pokud je ještě čas a dovolená vás nečeká hned v příštích dnech, můžete využít Bachovy květové esence a namíchání užívací lahvičky přesně dle pocitů, aby jste přípravy v klidu zvládli. Můžete také užívat několikrát denně "horkou sedmičku", která pomůže zahnat stres, neklid a nervozitu.


Pomáhají tkáňové soli s nevolností při cestování

Ano, pokud trpíte vy nebo vaši blízcí při cestování nevolností, tkáňové soli vám mohou pomoci. Návod na užívání tkáňových solí na nevolnost: 10 dní před samotnou cestou začněte s užíváním tkáňových solí č. 3 + 7 + 8 + 9. Od každého druhu tkáňové soli odpočítejte denní dávku 7 tablet. Celkem 28 tablet denně. Rovnoměrně užívejte během dne. Nechejte rozpustit v ústech vždy nejvíce 2 tablety, nikdy ne celé množství najednou. Můžete zvolit i druhou variantu - rozpusťte uvedené množství v 1 litru teplé vody. Popíjejte po celý den a každý doušek chvíli podržte v ústech.Co vše sebou na dovolenou do cestovní lékárničky

Každý máte určitě svůj ověřený seznam, co na dovolenou zabalit do cestovní lékárničky. Má rada? Určitě byste ke všemu, co běžně balíte, měli pamatovat na tkáňové soli.

č. 3 Ferrum phosphoricum D12– teplota do 38,5 ˚C, letní chřipka, zánět močového měchýře, bolesti uší, sluneční vyrážka, pocit nachlazení...

č: 7 Magnesium phosphoricum D6 – stres, bolest hlavy, křeče, zácpa…

č. 8 Natrium chloratum D6 – spálení od slunce, průjem, vodnatá rýma, štípnutí hmyzem, podpora pitného režimu...

Tkáňové soli jsou úžasné i ve formě krémů a krémgelů


Rescue Remedy nesmí chybět na žádné dovolené

Určitě také přibalte Bachovu krizovou esenci Rescue Remedy. Doporučuji zakoupit ve formě spreje s alkoholem. "Krizovku" můžete využít i na vnější použití. Z praxe - pomáhá při odřeninách, řezných ranách, modřinách, úrazech, štípnutí hmyzem... Stačí dané místo několikrát nastříkat a v pro jistotu stříknout i do úst. Velmi dobré zkušenosti mám s použitím spreje Rescue Remedy při spáleninách. Ano, čtete dobře. Několikrát stříknout na postižené místo v kratších časových intervalech a zároveň užít i vnitřně. Nikdy nebyl žádný puchýř ani jizva :)Přeji vám na vašich cestách mnoho radosti, odpočinku a skvělých zážitků. Krásné letní dny.Rady, tipy a doporučení, jak si udržet zdraví, duševní pohodu a radost po celý rok.

"Budeme -li mít v sobě velkou lásku, povede každou naši myšlenku, každý náš čin a nikdy nikomu neuškodí."

Edward Bach
"Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo."

Voltaire