Cesta změny v únoru

01.02.2024
"Jsou to vztahy mezi lidmi, jež dávají životu smysl."

Wilhelm Von Humboldr


Co s přecitlivělostí na počasí

Věřím, že jste vstoupili do nového roku tak, jak jste si přáli. V lednu jsme si moc sněhu neužili. Kalendářní měsíce jsou sice zimní, ale poslední roky to venku na pravou zimu příliš nevypadá. Počasí je jako na houpačce. Chvíli máme velký mráz a za chvíli téměř jarní teploty. Někteří jedinci jsou na výkyvy teplot a změny počasí citlivější. Pokud patříte mezi ně, zkuste tkáňovou sůl č.2 Calcium phosphoricum D6.


Jak posilovat ledviny

V únoru, dle našich tradic, začíná Popeleční středou 40 denní půst. Je přípravou na oslavu Velikonoc. Dle čínské medicíny jsou v tomto měsíci nejvíce ohrožené ledviny. Je důležité je v tomto období posilovat. A jak posilovat ledviny? Vhodná je "čajová kůra" z ledvinového čaje, který obsahuje celík zlatobýl nebo užívejte více tablet  tkáňové soli č.8 Natrium chloratum D6. Tuto tkáňovou sůl můžete užívat vnitřně, přidávat ji do koupele, dělat si zábaly, přidávat do každé sklenice vody… 


Ledviny a vztahy

Ledviny úzce souvisí se vztahy. Říká se: "Zdravé ledviny, zdravé vztahy." Nemusí to být vždy jen vztahy partnerské, které vás trápí. I vztahy k rodičům, dětem, sourozencům, na pracovišti, sousedské…, které nejsou naplněné dle našich představ. Pokud cítíte, že něco není v pořádku a nevíte si dál rady, můžete vyzkoušet Bachovy květové esence s užívací lahvičkou na míru. Ve vztazích vždy hrají roli emoce, které vás mohou brzdit. Další tipy, jak na ledviny najdete v článku na blogu "Z poradny" v článku Ledviny a vaše vztahy


Ledviny a smutek

Ledviny také souvisí se smutkem. Někdy v těle zůstane smutek po vztazích, které zůstaly nenaplněné, byly bolestivé nebo jsme někoho ztratili... Pečovat o ledviny můžete také s pomocí kraniosakrální nebo viscerální terapie. Jak si poradila klientka se smutkem při kraniosakrální terapii?  Najdete v článku na blogu Z poradny.


Lékárnička na hory aneb, co nesmí chybět

Kdo se chystáte s dětmi na jarní prázdniny na hory, přibalte sebou tkáňové soli č.3 Ferrum phosphoricum D12, č.5 Kalium phosphoricum D6 a č.7 Magnesium phosphoricum D6, č. 8 Natrium chloratum D6. Může se vám hodit i krémgel č.2 Calcium phosphoricum na bolesti a Rescue Remedy v podobě krizového spreje pro děti nebo rodiče, kteří mají strach z lanovky, pádu, prudkého kopce… :))) Více o jednotlivých tkáňových solích na blogu Schüsslerovy soli.


Přeji vám úžasné vztahy, zdravé ledviny a krásné dny plné zimního slunce.
Rady, tipy a doporučení, jak si udržet zdraví, duševní pohodu a radost po celý rok.

"Budeme -li mít v sobě velkou lásku, povede každou naši myšlenku, každý náš čin a nikdy nikomu neuškodí."

Edward Bach
"Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo."

Voltaire
"Odpouštět a neživit v sobě zlobu jsou prostředky k nápravě ostatních."

Konfucius