Cesta změny v červnu

01.06.2024


"Budeme -li mít v sobě velkou lásku, povede každou naši myšlenku, každý náš čin a nikdy nikomu neuškodí."

Edward Bach


Jak podpořit své zdraví v červnu

V květnu jste se zabývali srdcem a měsíc červen věnujeme péči nejen o tenké střevo. Další červnová péče o zdraví by se dala nazvat "Hubneme do plavek, aneb jak vyladit tělo na léto a nebýt ve stresu". Začneme od tenkého střeva.


Červen a tenké střevo

Tenké střevo je ve zkratce zodpovědné za zajištění správného trávení a vstřebávání potravy. Střevní enzymy společně s enzymy dalších orgánů štěpí potravu na menší složky tak, aby je náš organismus lépe přijal. Pokud neplní správně svou funkci, bývá přeplněno toxiny...


Tenké střevo a stres

Tenké střevo je velmi citlivé na stres. Mnohým se často stává, že při stresu nebo strachu cítí stažené břicho, mají průjem, křeče v břiše…


Jak se projevuje nerovnováha tenkého střeva

Nerovnováha tenkého střeva se může projevovat obtížemi na rovině fyzické i psychické např. nadýmání, křeče v břiše, porucha imunity, různé alergie, napětí krku a ramen, tenisový loket, bolesti hlavy, potíže s přijímáním živin vedoucí k podvýživě, celiakii, průjem, anémie, stres, smutek, deprese, pocity zmatku, nedostatek radosti…


Jak pečovat o tenké střevo

Co s tím? Důležitá je samozřejmě správná strava dle typu jedince a jeho problémů. 

Pokud máte pocit, že vaše krajina břišní je velmi napjatá nebo dokonce až tvrdá, můžete se objednat na viscerální terapii spojenou s kraniosakrální terapií. Povolíme pobřišnici a věřte, že práce s pobřišnicí je velmi příjemná. Uvolníme napjaté fascie a vyprovodíme smutek. A jako bonus vás naučím břišní dýchání a jemnou masáž břicha :)


Bachovy esence a tenké střevo

Dotyk vás neláká a máte z něj strach? To vůbec nevadí, můžete vyzkoušet Bachovy květové esence.  Při osobní návštěvě nebo konzultaci po telefonu vybereme květové esence, které přesně odpovídají vašim pocitům. Pro oblast tenkého střeva je vhodná esence č.16 Zimolez kozí list a č.19 Modřín opadavý.


Křeče a stres v břiše

Na stres a křeče v břiše použijte tkáňovou sůl  č. 7 Magnesium phosphoricum D6 nejlépe ve formě "horké sedmičky". Jak připravit horkou sedmičku najdete v odkazu výše. 


Hubnutí s pomocí tkáňových solí 

Zanedlouho začíná léto a s ním se objevuje u některých jedinců panika, jak rychle zhubnout do plavek. Můžete vyzkoušet DETOX pomocí Schüsslerových solí. Tentokrát tkáňovou sůl č. 11 – Silicea D12, nahradíte tkáňovou solí č. 12 Calcium sulfuricum D6. Doba trvání detoxu je 3 – 6 týdnů.


Návod na hubnutí se Schüsslerovými tkáňovými solemi

Užívejte vždy 4 - 5 tablet od každého minerálu. Celková denní dávka je 16 – 20 tablet. Do úst vkládejte nejvíce 2 tablety najednou a po úplném rozpuštění můžete vložit další tablety.

  • Ráno – č. 9 Natrium phosphoricum D6
  • Poledne – č. 12 Calcium sulfuricum D6
  • Odpoledne – č. 6 Kalium sulfuricum D6
  • Večer – č. 10 Natrium sulfuricum D6

Otázky a odpovědi o tkáňových solích najdete na Blogu v článku "Tkáňové soli - časté dotazy".


Sluneční alergie a tkáňové soli

Pokud jste ještě nezačali, doplňte tkáňovou sůl č.3 Ferrum phosphoricum D12. Už žádná sluneční alergie, vyrážka nebo spálení. Užívejte 10 a více tablet rovnoměrně rozložených během dne. 


Tkáňové soli na dovolenou

Plánujete již dovolenou? Doporučuji si sebou přibalit tkáňové soli nebo i krémy s tkáňovými solemi Adler Topics. Pokud nevíte jaké Schüsslerovy tkáňové soli zabalit, doporučení a inspiraci najdete v článku "Tkáňové soli - cestovní lékárnička".


Napište mi

Máte ze všech informací trochu zmatek a rádi byste individuální přístup? Napište mi nebo zavolejte a domluvíme se na konkrétním postupu, který pro vás bude nejvhodnější.


Přeji vám mnoho radosti nejen při oslavách Dne dětí, Dne otců a letního slunovratu.


Rady, tipy a doporučení, jak si udržet zdraví, duševní pohodu a radost po celý rok.

"Budeme -li mít v sobě velkou lásku, povede každou naši myšlenku, každý náš čin a nikdy nikomu neuškodí."

Edward Bach
"Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo."

Voltaire
"Odpouštět a neživit v sobě zlobu jsou prostředky k nápravě ostatních."

Konfucius